Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Fot. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Zespół ÉxQuartet. Fot. Materiały prasowe Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Zespół ÉxQuartet. Fot. Materiały prasowe Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej numer 52 w Szczecinie będą bohaterami sobotniego koncertu pod tytułem „Autypody”. To w ramach trwającej w Filharmonii 4. edycji Festiwalu Music.Design.Form.
Wydarzenie będzie zwracać uwagę na rolę muzykoterapii w rozwoju społecznym dzieci z różnymi rodzajami dysfunkcji. Będzie też opowieścią o różnorodności i umiejętności dostosowania się do innych, w szczególności do osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - powiedziała Agata Kolasińska z Centrum Edukacji Filharmonii.

- Wielka praca Krzysztofa Seroczyńskiego, który skomponował muzykę do naszego koncertu oraz Agnieszki Seroczyńskiej, która robi potężną, ogromną robotę dotyczącą muzykoterapii właśnie w tej szkole, więc będziemy pracowali z naszymi autystycznymi artystami. Mamy nadzieję, że te warunki, które stworzymy będą na tyle bezpieczne i odpowiednie, że będą czuli się dobrze w sali kameralnej Filharmonii w Szczecinie - podsumowała Kolasińska.

Podczas koncertu terapeutycznego dla dzieci od 7. roku życia z opiekunami, który rozpocznie się o godzinie 12 wystąpi Trio jazzowe FLÓR, natomiast o godzinie 20 w holu Filharmonii pianista Patryk Matwiejczuk zagra z zespołem ÉxQuartet.

Na program wieczoru złożą się dwie premierowe kompozycje napisane przez skrzypka Łukasza Górewicza oraz altowiolistę Grzegorza Sadowskiego.

Koncert z udziałem publiczności będzie bezpłatnie transmitowany w serwisach Facebook i YouTube Filharmonii.
Relacja Doroty Zamolskiej (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty