Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Zwycięzcę 17. Konkursu Chopinowskiego w Warszawie poznamy w nocy z 20 na 21 października. Fot. www.wikipedia.org / Gryffindor
Zwycięzcę 17. Konkursu Chopinowskiego w Warszawie poznamy w nocy z 20 na 21 października. Fot. www.wikipedia.org / Gryffindor
Dwóch Polaków: Jakub Kuszlik i Kamil Pacholec znalazło się w finale 18. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.
Werdykt jurorów ogłoszono późnym wieczorem w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Jury do ostatniej rundy zmagań pianistów zakwalifikowało 11 uczestników z 10 krajów.

Podczas ostatniej rundy zmagań oprócz Polaków usłyszymy: 2 pianistów z Japonii, 2 z Włoch, 2 z Kanady, a także reprezentantów Hiszpanii, Słowenii, Armenii, Chin, Rosji i Korei Południowej.

Podczas finałów uczestnicy zagrają wybrany koncert Fryderyka Chopina f-moll lub e-moll z Orkiestrą Filharmonii Narodowej pod batutą Andrzeja Boreyki.

Finały rozpoczną się w poniedziałek. Zwycięzcę Konkursu poznamy - 20 października. Otrzyma on złoty medal i nagrodę w wysokości 40 tysięcy euro. Polskie Radio ufundowało nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie mazurków. Wyróżnienie to przyznawane jest przez publicznego nadawcę od pierwszego konkursu - w 1927 roku.
Relacja Agaty Woźniak (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty