Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Maria Colusi – tancerka, choreografka. Fot. Paolo Bonciani. [Materiały prasowe Filharmonii w Szczecinie]
Maria Colusi – tancerka, choreografka. Fot. Paolo Bonciani. [Materiały prasowe Filharmonii w Szczecinie]
Dominik Lejman – artysta malarz. Fot. [Materiały prasowe Filharmonii w Szczecinie]
Dominik Lejman – artysta malarz. Fot. [Materiały prasowe Filharmonii w Szczecinie]
Pierwsza publiczna prezentacja pełnego cyklu prac stworzonego dla Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Argentyńska tancerka Maria Colusi i polski malarz Dominik Lejman zaprezentują w środę w Galerii Poziom 4. projekt zatytułowany „When Painting Becomes Attitude” („Kiedy malowanie staje się postawą”).

Dominik Lejman tworzy w Berlinie, również w Poznaniu, gdzie prowadzi pracownię malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym. Swoje nietuzinkowe prace przedstawia w wielu prestiżowych galeriach na całym świecie - powiedział rzecznik Filharmonii, Rafał Ceglarek.

- W Filharmonii w Szczecinie będzie prezentował malarstwo z całkowicie innej strony, ponieważ to nie będzie tylko i wyłącznie pokaz jego prac, ale także spektakl, można powiedzieć teatralny, który będzie połączeniem tańca z wizualizacjami oraz z jego obrazami - dodał Ceglarek.

Malarstwo łączy m.in. z projekcjami wideo w formie wielkoformatowych fototapet. Do szczecińskiego performance artysta zaprosił światowej sławy argentyńską tancerkę Marię Colusi, która niejako połączy wspólnym wątkiem jego obrazy - uzupełnił rzecznik Filharmonii.

- Wybitna tancerka przygotowała wyjątkowe choreografie dopełniające prace Dominika Lejmana, a to wszystko w porozumieniu intelektualnym i w twórczym spotkaniu, które wykracza poza jakiekolwiek granice - podsumował Rafał Ceglarek.

Wernisaż wystawy, której kuratorami są Alina Kubiak i Kamil Kuskowski rozpocznie się o godzinie 18.
Relacja Doroty Zamolskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty