Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Mei-Ann Chen – dyrygentka. Fot. Materiały prasowe Filharmonii w Szczecinie
Mei-Ann Chen – dyrygentka. Fot. Materiały prasowe Filharmonii w Szczecinie
Utwory Astora Piazzolli, Igora Strawińskiego i Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego zabrzmią w piątek w złotej sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. To w ramach cyklu Grandiosso 2021.
Orkiestrę szczecińskich symfoników poprowadzi Mei-Ann Chen z Tajwanu - jedna z najbardziej utytułowanych dyrygentek w Stanach Zjednoczonych.

- Program będzie bardzo przyjemny, bo zabrzmią tanga Piazzolii, muzyka z baletu Strawińskiego i słynna Symfonia Włoska Mendelssohna. Będzie więc tanecznie. Wprawdzie trudno salę filharmoniczną zamienić na parkiet, jednak może tak się stanie, że porwiemy melomanów do tańca - powiedziała dyrygentka.

Prowadziłam już wiele doskonałych orkiestr niemal na całym świecie - uzupełniła Mei-Ann Chen.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że muzycy Waszej Filharmonii są tak doskonali. Pierwszy raz jestem w Szczecinie i w ogóle w Polsce, ale słyszałam w Chicago, w którym mam własny zespół symfoniczny, że orkiestry w Polsce wyróżniają się niezwykłą muzykalnością. Teraz z własnego doświadczenia po próbach w Szczecinie, muszę przyznać, że to jest absolutna prawda. Warto przyjść na dzisiejszy koncert. Czekam zatem na Państwa - podsumowała dyrygentka.

Początek wieczoru, który będzie również transmitowany na platformie streamingowej Filharmonii w Szczecinie rozpocznie się o godzinie 19.

Program:
  • Astor Piazzolla - Tangazo
  • Igor Strawiński - suita orkiestrowa z baletu Pulcinella (1949)
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Symfonia nr 4 A-dur op. 90 Włoska

Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
  • Mei-Ann Chen - dyrygent
Relacja Doroty Zamolskiej (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty