Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Mei-Ann Chen – dyrygentka. Fot. Filharmonia w Szczecinie
Mei-Ann Chen – dyrygentka. Fot. Filharmonia w Szczecinie
Burzą braw i owacjami na stojąco zakończył się w piątek koncert w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W cyklu "Grandioso" zabrzmiały popularne kompozycje Astora Piazzolli, Igora Strawińskiego i Felixa Mendelssohna-Bartoldye’go.
Szczecińskich symfoników prowadziła tajwańsko-amerykańska dyrygentka Mei-Ann Chen.

- Cały koncert był fantastyczny. Muzycy doskonale znali swoje partie. Powiedziałabym nawet, że bawili się każdą nutą. To dla mnie było zadziwiające, że całą pracę wykonywali "na uśmiechu" mimo, że wiele fragmentów partytur było bardzo skomplikowanych. Rzadko zdarzają się tacy - właściwie soliści. Jestem pod dużym wrażeniem. Orkiestra świetnie zagrała wszystkie kompozycje - powiedziała Mei-Ann Chen.

To co pozostanie w moje pamięci, to również reakcja publiczności - dodała dyrygentka.

- Po koncercie tak gorąco przyjętym przez melomanów chciałoby się zostać dłużej. Niestety, moje zobowiązania nakazują mi wyruszyć dalej. Chętnie wrócę do Państwa tym bardziej, że Filharmonia jest naprawdę piękna, a przede wszystkim ma doskonałą akustykę. Szczecin także mnie zauroczył. Będę wszystkim mówiła, jakie to jest niezwykłe miejsce. Proszę więc przyjąć moje szczere podziękowania - podsumowała Mei-Ann Chen.

Kolejny koncert Filharmonii odbędzie się w niedzielę. Wystąpi West Side Sinfonietta - orkiestra, którą tworzą muzycy z Filharmonii w Szczecinie i Wrocławiu.
Relacja Doroty Zamolskiej (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty