Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Chór dziecięcy „Don Diri Don” pod dyrekcją Dariusza Dyczewskiego przed bazyliką Swiętego Piotra w Watykanie. Fot. Paweł Moskowicz
Chór dziecięcy „Don Diri Don” pod dyrekcją Dariusza Dyczewskiego przed bazyliką Swiętego Piotra w Watykanie. Fot. Paweł Moskowicz
Trzy Złote Puchary Międzynarodowego Konkursu "Chorus Inside" w Rzymie - to bilans nagród szczecińskiego chóru dziecięcego "Don Diri Don". W poniedziałek zespół śpiewał w Watykanie.
To najmniejsze państwo świata. Zajmuje 44 hektary, czyli niecałe pół kilometra kwadratowego.

- Poza jego murami jest wiele budynków należących do Watykanu. Razem więc państwo to jest właścicielem 72 hektarów. W związku z tym można tu spotkać też mieszkańców i obywateli Watykanu. Jest ich mniej więcej 800 mężczyzn i 200 kobiet - powiedziała Małgorzata Walczak, znana już dzieciom z Rzymu, ceniona i jedna z najpopularniejszych przewodniczek po Watykanie.

- To jest niebywałe państwo, bo papież jest następcą Świętego Piotra. Dlatego zawitaliśmy do grobu Świętego Piotra, ale również zobaczyliśmy, gdzie obecny papież zamieszkuje i mogliśmy też być u grobu Świętego Jana Pawła II, który jest naszym rodakiem, w związku z tym młodzież chętnie pomodliła się przy Jego grobie - podsumowała Małgorzata Walczak.

Większość z nas po raz pierwszy była w Watykanie - powiedziała Maja Wawrowska z "Don Diri Don".

- Najbardziej "zamurowała mnie" Bazylika Świętego Piotra. Te marmury, freski, obrazy i ten styl barokowy - uzupełniła. - Najważniejsze było odwiedzenie miejsca, gdzie papież Polak pełnił funkcję Głowy Kościoła - dodał Adam Moskowicz. - Zainspirowała mnie Bazylika jako młodego rysownika - stwierdziła Helena Łukawska. - Watykan to piękne państwo z niesamowitą architekturą. Wszystko zapierało dech w piersiach - podsumowały dzieci z chóru.

We wtorek "Don Diri Don" wraca do Szczecina, w którym wystąpi w niedzielę, 12 grudnia 2021 roku w ramach Koncertów Grünebergowskich.
Relacja Doroty Zamolskiej (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty