Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Laureaci Konkursu kompozytorskiego „EduVirtuoso” 2020 z Orkiestrą Filharmonii w Szczecinie pod dyrekcją Miłosza Bembinowa. Fot. Sebastian Wołosz
Laureaci Konkursu kompozytorskiego „EduVirtuoso” 2020 z Orkiestrą Filharmonii w Szczecinie pod dyrekcją Miłosza Bembinowa. Fot. Sebastian Wołosz
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie ogłasza nabór do czwartego Konkursu talentów z cyklu „EduVirtuoso”. Tym razem zaprasza do udziału młodych kompozytorów w wieku od 12 do 16 lat, bez względu na kierunek edukacji i miejsce zamieszkania.
Wyłonieni twórcy wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez wybitnych polskich kompozytorów zarekomendowanych przez partnera i fundatora nagród - Stowarzyszenie Autorów i Kompozytorów Scenicznych ZAiKS. Podczas zajęć zaplanowanych w naszym regionie na pierwszy tydzień ferii zimowych, od 31 stycznia do 4 lutego 2022 roku, uczestnicy będą mogli zapoznać się z tworzeniem muzyki w zakresie technik kompozytorskich, różnych stylistyk, czytania partytur, dyrygentury, czy swobodnej improwizacji.

Laureaci Konkursu będą zaproszeni do współpracy z kompozytorami, którzy zaaranżują najlepsze sześć utworów na orkiestrę. Prace te usłyszymy podczas koncertu 8 maja 2022 roku w złotej sali Filharmonii, gdzie publiczność wybierze Zwycięzcę.

Formularz zgłoszeniowy na Warsztaty kompozytorskie należy przesłać przez Internet do 20 stycznia 2022 roku, natomiast na Konkurs kompozytorski do 28 lutego 2022 r.
Relacja Doroty Zamolskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty