Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Festiwal potrwa do przyszłego piątku. źródło: https://www.facebook.com/FestiwalKontrapunkt/
Festiwal potrwa do przyszłego piątku. źródło: https://www.facebook.com/FestiwalKontrapunkt/
O prestiżowe nagrody rywalizować będzie 11 spektakli. Do Szczecina przyjadą ekipy teatralne z Warszawy, Torunia, Wrocławia, Bydgoszczy i Poznania oraz kosowskiego Gjilane.
Pierwsze z konkursowych przedstawień zostanie pokazane kilka razy na scenie Teatru Kana.

- Spektakl "Robot" grupy Unia Teatr Niemożliwy z Warszawy; jest to przepiękna, bardzo misternie stworzona konstrukcja teatralna, przepiękne lalki w niewielkim rozmiarze, co pozwala siedzieć blisko, wciągać się w atmosferę historii, która jest miejscami niezwykle smutna, bo opowiada o historii, niby z przyszłości, o tym jak robot, który jest już niepotrzebny zostaje zamknięty w obozie koncentracyjnym, a później zostaje zutylizowany - mówi Paula Rudź z Komisji konkursowej Kontrapunktu.

W programie festiwalu, oprócz konkursowych spektakli, zaplanowano kilkadziesiąt imprez towarzyszących - to koncerty, spotkania, pokazy filmowe, sztuki wizualne oraz performance.

Festiwal potrwa do przyszłego piątku.
- Spektakl "Robot" grupy Unia Teatr Niemożliwy z Warszawy; jest to przepiękna, bardzo misternie stworzona konstrukcja teatralna, przepiękne lalki w niewielkim rozmiarze, co pozwala siedzieć blisko, wciągać się w atmosferę historii, która jest miejscami niezwykle smutna.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty