Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Około stu najwybitniejszych polskich solistów i zespołów wystąpi w piątek w Operze na Zamku w Szczecinie. Nominowani do najważniejszych nagród muzycznych - Fryderyków - odbiorą podczas Gali statuetki w jedenastu kategoriach muzyki poważnej.
Publiczność spotka się z artystami ukazującymi różne okresy historyczne od baroku do współczesności i stylistykę wykonania: od nagrań solowych i kameralnych po operowe oraz symfoniczne.

Uroczystą Galę Muzyki Poważnej uświetnią koncerty podzielone na trzy wątki tematyczne: muzyka polska, opera barokowa oraz romantyczna. Nie zabraknie także muzycznych nawiązań do aktualnej sytuacji na świecie. Zabrzmi hymn Ukrainy w opracowaniu szczecińskiej Baltic Neopolis Orchestra.

Podczas wieczoru wystąpią także między innymi Atom String Quartet, Jakub Kuszlik, Wrocławska Orkiestra Barokowa pod dyrekcją Jarosława Thiela, która towarzyszyć będzie włoskiej sopranistce Giulli Semenzato. Na scenie pojawi się także słynny polski bas Adam Pałka - solista Staatsoper Stuttgart z Orkiestrą Opery na Zamku pod dyrekcją Jerzego Wołosiuka.

Złote Fryderyki odbiorą pianista Janusz Olejniczak i dyrygent Stanisław Gałoński.

Początek wydarzenia o godzinie 18:00.

Retransmisję Gali będzie można obejrzeć w TVP Kultura 28 kwietnia 2022 roku o godzinie 22:40.
Relacja Doroty Zamolskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty