Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Realizacja: Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Grał z prestiżowymi orkiestrami na świecie, między innymi z Mid-Columbia Symphony Orchestra i Oregon East Symphony Orchestra. Wielokrotnie promował muzykę Fryderyka Chopina w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall, a także na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych Ameryki w Portland, San Diego i Seattle.
Od roku 2014 regularnie koncertuje i ma wykłady w miastach południowo-wschodniej Azji takich jak m.in.: Cagayan de Oro, Cavite, Dżakarta, Makati, Mandalay, Manila, Quezon City, Tangerang oraz Yangon. Współpracownik stacji radiowej 98,7 DZFE „The Master's Touch”, prowadził w niej audycje muzyczne, podczas których omawiał i interpretował m.in. dzieła Johannesa Brahmsa i Roberta Schumanna. Od tego czasu koncertuje w USA, Kanadzie, Polsce, Austrii, Francji, Włoszech i w Tajwanie.

W sobotę młody, utalentowany pianista Jim-Isaac Chua, bo o nim mowa, wystąpi z recitalem w Willi Lentza w Szczecinie.

Wychowywałem się na Filipinach i w Stanach Zjednoczonych, ale studiowałem w Ameryce, Kanadzie i w Polsce – w katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo, prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej oraz prof. Mateusza Borowiaka.

Z przyjemnością koncertuję w Polsce – powiedział pianista, Jim-Isaac Chua.

- Bardzo dziękuję za zaproszenie do Willi Lentza w Szczecinie. Nigdy nie byłem w Waszym mieście, które mnie naprawdę zauroczyło. Możliwość zagrania w tak pieczołowicie odrestaurowanej przepięknej Willi – miejscu doskonale znanym w świecie artystycznym, to dla mnie ogromny zaszczyt. Tak więc jest to mój cudowny pierwszy raz – uzupełnił Chua.

Mój repertuar jest bardzo zróżnicowany. Sięgam po kompozycje od muzyki dawnej po współczesną – dodał pianista.

- W sobotę zagram dzieła wielu kompozytorów, między innymi Johanna Sebastiana Bach, Josepha Haydna, Sergiusza Prokofiewa, Jeana-Philippe’a Rameau i Maurice’a Ravela. Uwielbiam wykonywać polską muzykę, stąd w programie znajdą się także utwory Karola Szymanowskiego. Zatem czekam na Państwa o godzinie 19 w Willi Lentza.

Zapraszał Jim-Isaac Chua.
Relacja Doroty Zamolskiej
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty