Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Nie spać, zwiedzać... czyli powrót Europejskiej Nocy Muzeów w Szczecinie. To okazja, by bezpłatnie podziwiać muzea i galerie.
Zwiedzanie po zmroku startuje w nocy z soboty na niedzielę - 14 maja. W tegoroczną 16. edycję, włączyło się 15 instytucji z naszego miasta, m.in. Muzeum Narodowe, Klub 13 Muz czy Zamek Książąt Pomorskich. Świat minerałów i skamieniałości, kolekcja samochodów Stoewer z 1913 roku, zwiedzanie celi czarownic, zbrojowni, najwyższej wieży zamkowej, planetarium, a nawet selfie z afrykańskim królem w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na mieszkańców - mówi Daniel Źródlewski, rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Szczecinie.

- Podczas Nocy Muzeów miasto tętni życiem. Pomiędzy poszczególnymi instytucjami kultury biegają żądne sztuki i przygód grupki młodych, starszych. To jest niesamowite, kiedy około północy spotykamy całe rodziny z małymi dzieciakami, które powinny przecież już spać. Tej nocy nie można spać, trzeba zwiedzać. Nie ma czegoś takiego jak hit. Na nocnym niebie, jest bardzo wiele gwiazd, więc w Nocy Muzeów jest ich wiele - mówi Źródlewski.

W poprzednich latach podczas jednej nocy szczecińskie muzea zwiedzało 20 000 osób. Okazuje się, że wieczorne atrakcje w szczecińskich galeriach i instytucjach, wciąż budzą ekscytacje wśród mieszkańców.

- Gdzie poznamy historię swojego miasta, tylko w muzeach. Noc dodaje uroku, gwiazdy świecą, pięknie jest. - Będzie to bardzo ciekawe wydarzenie, ze względu na to, że można miło spędzić czas z rodziną. - Fajnie, że w nocy i wieczorem. Każdy ma na to czas. - Zawsze ta noc dodaje takiej aury tajemniczości. Fajnie ożywia nasze miasto. - Zabiorę partnerkę i kolegę. - Przykro mi, ale mamy komunię. Żeby jej nie miała, to na pewno bym poszła - mówią szczecinianie.

Koordynatorem wydarzenia jest Muzeum Narodowe w Szczecinie.
To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na mieszkańców - mówi Daniel Źródlewski, rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Szczecinie.
Okazuje się, że wieczorne atrakcje w szczecińskich galeriach i instytucjach, wciąż budzą ekscytacje wśród mieszkańców.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty