Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Projekt graficzny Piotr Wardziukiewicz. Materiały prasowe Willi Lentza w Szczecinie
Projekt graficzny Piotr Wardziukiewicz. Materiały prasowe Willi Lentza w Szczecinie
Światowa premiera dzieła odbyła się w Filharmonii Berlińskiej. Dziś „Concerto for Leo Messi” zabrzmi po raz pierwszy w Polsce - w szczecińskiej Willi Lentza.
Utwór został napisany ku czci wielkiego argentyńskiego piłkarza Lionela Messiego - powiedział Jan Koprowicz z Willi Lentza.

- Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych piłkarzy w historii sportu i właśnie ta muzyka przedstawia jego wielkość i wyjątkowość. Stworzył ją argentyński kompozytor, dyrygent i bandoneonista Daniel Pacitti, który będzie świadkiem polskiej premiery. W Szczecinie usłyszymy ją w wersji na wiolonczelę i fortepian w wykonaniu pianisty Adama Tomaszewskiego i wiolonczelisty Macieja Kułakowskiego - uzupełnił Koprowicz.

Zabrzmią także inne dzieła Daniela Pacittiego inspirowane folklorem południowo-amerykańskim w jego interpretacji oraz polskich muzyków. Zaprosimy ponadto do wysłuchania dyskusji pod tytułem „Wartości w kulturze i sporcie” - dodał Koprowicz.

- Naszymi gośćmi w tej części wydarzenia będą postaci związane z kulturą i sportem. Wśród nich naturalnie grający dziś bandoneonista oraz między innymi Marek Kolbowicz - polski wioślarz, czterokrotny mistrz świata, pięciokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich i co najważniejsze, złoty medalista Igrzysk w Pekinie - podsumował Jan Koprowicz.

Dyskusja rozpocznie się w ogrodzie Willi Lentza o godzinie 18, a koncert w sali teatralnej rezydencji o godzinie 20.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty