Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Około sto pięćdziesiąt wydarzeń, blisko trzystu artystów, różnorodna muzyka klasyczna od dawnej po współczesną, jazz, elektronika i muzyka etniczna. Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie rozpoczyna sprzedaż stacjonarną biletów na nadchodzącą pierwszą część sezonu artystycznego 2022/2023.
W popularnych już cyklach Grandioso, Brillante, Espressivo, SoundLab, Rubato i Energico wystąpią między innymi światowej sławy artyści: pianiści Janusz Olejniczak, Leszek Możdżer i Adam Makowicz, skrzypkowie Alena Bayeva, Krzysztof i Jakub Jakowiczowie oraz Mateusz Smoczyński, akordeonista Marcin Wyrostek, wibrafonista Bernard Maseli i słynny baryton Artur Ruciński. Wystąpią także Radzimir Dębski (JIMEK) i Jacek Hałas w ramach Festiwalu Music.Desing.Form. Orkiestrę poprowadzą znani dyrygenci, m.in. Antoni Witt, Rune Bergmann, Łukasz Borowicz, Szymon Bywalec i Pier Giorgio Morandi.

Usłyszymy też laureatów XVI Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu i II Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Mieczysława Karłowicza organizowanego przez Filharmonię w Szczecinie ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS. Zagra również Orkiestra West Side Sinfonietta. Będą ponadto Warsztaty Raniuto i koncerty skierowane do najmłodszych widzów oraz wystawy w Galerii Poziom 4.

Sprzedaż stacjonarna abonamentów rozpocznie się 9 sierpnia 2022 roku od godziny 13 w kasach Filharmonii. Dzień później, 10 sierpnia, również od godziny 13 będzie można kupić bilety i zarezerwować miejsca na poszczególne wydarzenia – zarówno w kasie, jak i za pośrednictwem strony internetowej Filharmonii.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty