Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Materiały prasowe Szczecińskiej Agencji Artystycznej
Fot. Materiały prasowe Szczecińskiej Agencji Artystycznej
Dominique Corbiau - słynny kontratentor specjalizujący się w muzyce barokowej, Baltic Neopolis Orchestra i Chór Akademii Morskiej w Szczecinie wystąpią dziś w Teatrze Letnim. To będzie polska premiera widowiska multimedialnego pod tytułem "Odyssea".
Jesteśmy zachwyceni tym utworem. Wystawiony będzie z ogromnym rozmachem, a stworzył je belgijski kompozytor Henri Seroka - powiedziała Emilia Goch-Salvador z Baltic Neopolis Orchestra.

- To jest właściwie dzieło z kręgu muzyki filmowej. Tak więc jest w nim bardzo dużo emocji - od smutku, nostalgii oraz melancholii po ogromną radość i miłość. Oprócz tych walorów muzycznych będzie też piękna gra świateł, która będzie potraktowana na równi z warstwą muzyczną, czyli to będzie uczta, podczas której uczestnicy, widzowie będą mogli delektować się jednym i drugim - uzupełniła Goch-Salvador.

Widowisko uświetnią dodatkowo występy znanego publiczności akordeonisty i pianisty Krzysztofa Baranowskiego, skrzypka Emanuela Salvadora i gitarzysty Michała Starkiewicza. Kreację multimedialną przygotował Bartosz Wójcicki Pushka Studio. Początek wydarzenia o godzinie 20.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty