Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Chór „Don Diri Don” Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie pod dyrekcją Dariusza Dyczewskiego. Fot. Paweł Moskowicz [Materiały prasowe Chóru]
Chór „Don Diri Don” Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie pod dyrekcją Dariusza Dyczewskiego. Fot. Paweł Moskowicz [Materiały prasowe Chóru]
Powstał w 1990 roku z inicjatywy prof. Jana Szyrockiego. Śpiewa w nim około pięćdziesięcioro dzieci. Chór „Don Diri Don” Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie prowadzony od samego początku przez prof. Dariusza Dyczewskiego, wystartował w czwartek nad ranem za ocean.
To będzie nasze piąte tournée po Stanach Zjednoczonych - powiedział prof. Dariusz Dyczewski.

- Tym razem odwiedzimy tylko Nowy Jork. Będziemy brać udział w wielkim święcie - w słynnych Dniach Generała Kazimierza Pułaskiego - bohatera walk o wolność dwóch narodów, polskiego i amerykańskiego. W niedzielę, 2 października, przed przemarszem 5. Aleją na czele z Gwardią Honorową nowojorskiej policji i straży pożarnej, odbędzie się msza święta w Katedrze św. Patryka koncelebrowana przez ks. biskupa pomocnicznego diecezji Brooklyńskiej, Witolda Mroziewskiego, podczas której wystąpi Chór „Don Diri Don”. Po niej, zespół ze śpiewem na ustach przejdzie w Wielkiej, 85. Paradzie Pułaskiego na 5th Avenue - uzupełnił profesor.

Będziemy również mieli kilka koncertów w prestiżowych salach Nowego Jorku - dodał chórmistrz.

- W programach znajdzie się polska muzyka współczesna, naturalnie też ludowa tak bardzo kochana, no i oczywiście muzyka amerykańska, między innymi przeboje Elvisa Presleya. Ta więc wywozimy publiczności wszystko to, co mamy najpiękniejsze w naszych dziecięcych głosach - podsumował prof. Dariusz Dyczewski.

Chór zaśpiewa także w nowojorskich kościołach św. Stanisława Kostki i św. Róży z Limy.
Relcja Doroty Zamolskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty