Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Autoportret. Fot. Piotr Nikodem Wardziukiewicz
Autoportret. Fot. Piotr Nikodem Wardziukiewicz
Ponad jedenaście tysięcy uczestników zgłosiło się do 16. Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego PORTRET 2022. W gronie laureatów znalazł się Piotr Wardziukiewicz – wykładowca na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuki w Szczecinie.
Zgłaszane prace mogły ukazywać człowieka w pełnej dowolności interpretacyjnej. Miał być to jednak portret w klasycznym podejściu lub eksperymentalnym w technice cyfrowej, albo analogowej – powiedział Piotr Wardziukiewicz.

- Wysłałem osiem zdjęć, mimo, że fotografem z zawodu nie jestem. Małe nadzieje były, że chociaż zostaną zauważone, a tutaj się okazało, że w gronie wyróżnionych znalazło się moje, roboczo nazwijmy to dzieło. Tych wyróżnionych było zaledwie 15 osób, także jestem zadowolony.

Wszystkie fotografie wykonałem w Szczecinie techniką cyfrową – dodał artysta.

- Do konkursu wysłałem zdjęcia, na których były postaci ze spektakli teatralnych, czy sesje o tematyce modowo-portretowej. Ponadto było kilka fotografii, które przedstawiały bardziej abstrakcyjne formy, na których była postać, jednak dzięki grze światła i cienia powstawały zupełnie nowe obrazy – stwierdził Piotr Wardziukiewicz.

Piotr Wardziukiewicz jest także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wielokrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Szczecin, jak również laureatem nagrody Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za Najlepsze Dyplomy Artystyczne Akademii Sztuki w Szczecinie. Projektant jest też grafikiem Willi Lentza oraz inicjatorem m.in. rewitalizacji i digitalizacji Szczecińskiej typografii (Stettinum Nicodemus Pro 1.0 & 2.0, Sydonia Atramentiqua, Lentzum, Gryfont).

Spotkanie z Piotrem Wardziukiewiczem w magazynie Trochę kultury Radia Szczecin.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty