Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Materiały prasowe Willi Lentza w Szczecinie. Projekt graficzny Piotr Wardziukiewicz
Materiały prasowe Willi Lentza w Szczecinie. Projekt graficzny Piotr Wardziukiewicz
Ruszyła kampania wpisu poloneza na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Do akcji włączyła się Willa Lentza w Szczecinie dzisiejszym wydarzeniem pod tytułem „Polonez&Willa”.
Towarzyszyć jej będzie wiele ogólnopolskich przedsięwzięć kulturalnych, mających na celu nie tylko promocję poloneza i popularyzację wpisu na listę UNESCO, ale przede wszystkim ochronę i zabezpieczenie żywej tradycji tego tańca – powiedziała Jagoda Kimber, dyrektor Willi Lentza.

- Zaczynamy od projekcji filmu „Pan Tadeusz” w reżyserii Andrzeja Wajdy ze słynnym finałowym polonezem Wojciecha Kilara. Potem będzie wykład i panel dyskusyjny na temat poloneza, a w muzyczny świat tańca wprowadzi nas Orkiestra Kameralna Opery Berlińskiej. Po koncercie proponujemy spektakl baletowy w wykonaniu Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”, który w swoim repertuarze ma szereg tańców, w tym przede wszystkim poloneza – podsumowała dyrektor.

Wśród zaproszonych gości Dnia Poloneza w Willi Lentza znajdzie się także m.in. znana tancerka i choreografka Romana Agnel. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15, a zakończy około północy.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty