Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Prof. Antoni Wit – dyrygent. Materiały prasowe Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Prof. Antoni Wit – dyrygent. Materiały prasowe Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Materiały prasowe Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Materiały prasowe Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Karierę zaczynał od asystentury u boku Herberta von Karajana w Filharmonii Berlińskiej. Występuje na najbardziej prestiżowych scenach świata. W swojej długiej i nadzwyczajnej karierze nagrał ponad 200 albumów.
Jako jeden z nielicznych muzyków klasycznych może poszczycić się ponad pięcioma milionami sprzedanych egzemplarzy swoich nagrań. Antoni Wit zadyryguje dziś Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie.

Naturalnie z uwagi na Święto Niepodległości zaproponowaliśmy koncert złożony wyłącznie z utworów kompozytorów polskich – powiedział prof. Antoni Wit.

- Będą to trzy nazwiska, których muzyka nie jest tak bardzo popularna, zwłaszcza za granicą, ale i w Polsce. Bardzo jestem rad, że właśnie w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza będę mógł zadyrygować jego pierwszy utwór symfoniczny Prolog op. 6 do dramatu „Bianka da Molena” Józefata Nowińskiego – uzupełnił prof. Antoni Wit.

Podczas wieczoru zabrzmi także Koncert fortepianowy nr 1 fis-moll op. 3 Zygmunta Stojowskiego w wykonaniu brytyjskiego pianisty Jonathana Plowroighta i Symfonia nr 2 c-moll Elegijna Zygmunta Noskowskiego.

Po koncercie rozpoczynającym się o godzinie 19, maestro Antoni Wit spotka się z melomanami, którym będzie składał autografy na swojej książce pod tytułem „DYRYGENT Sprawa życia i śmierci”.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty