Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Andrzej Szpak szczeciński muzyk, interpretator repertuaru Czesława Niemena otrzymał brązowy Medal „Zasłużony Kulturze - Gloria Artis”. Odznaczenie przyznane zostało przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wniosek Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego.
W sobotę w Domu Kultury "13 Muz" podczas koncertu poświęconego pamięci twórczości Czesława Niemena, Andrzej Szpak przyjął medal z rąk wicewojewody zachodniopomorskiego Tomasza Wójcika. Andrzej Szpak to nie tylko artysta, ale też animator kultury podkreśla Mieczysław Podsiadło z Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

- Andrzej jest prawie od początku członkiem naszego stowarzyszenia i stwierdziliśmy, że po prostu mu się należy za tyle lat pracy artystycznej bo przecież w 2020 roku obchodził 55-lecie swojej pracy. Oprócz tego, za propagowanie muzyki Niemena w Szczecinie warto go uhonorować - mówi Podsiadło.


Być docenionym przez kolegów jest bezcenne, przyznał Andrzej Szpak. - Ja się bardzo cieszę, dołączyłem do takich nazwisk jak: Seweryn Krajewski, Ewa Bem, Andrzej Wajda, Daniel Olbrychski. To bardzo miłe. To uwieńczenie całej pracy dotąd, które będzie mnie inspirowało do dalszej pracy.

Gościem specjalnym wczorajszego koncertu, podczas którego Andrzej Szpak zaśpiewał utwory Czesława Niemena był Jerzy Grunwald, współtwórca zespołu "No To Co".
. Andrzej Szpak to nie tylko artysta, ale też animator kultury podkreśla Mieczysław Podsiadło z Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego.
Być docenionym przez kolegów jest bezcenne, przyznał Andrzej Szpak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty