Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
W niedzielę po raz 95. zostaną rozdane filmowe Oscary - najważniejsze na świecie wyróżnienia w szeroko pojętym świecie kina. Po latach posuchy wydarzenie to odzyskuje większe zainteresowanie, niż miało to miejsce przed pandemią.
Ceremonia rozdania Oscarów przez wiele lat praktycznie się nie zmieniała, co wpływało na znaczący w Stanach Zjednoczonych spadek jej oglądalności, gdyż - zdaniem wielu - stała się nudna.

Eksperci są zgodni, że impreza ta nigdy nie osiągnie już tak wysokie oglądalności jak na przykład w latach 90-tych. Decyduje o tym postęp cyfrowo technologiczny i możliwość zobaczeniu skrótów w sieci.

Obecnie jednak, jak zwraca uwagę krytyk filmowy z Chicago, Zbigniew Banaś amerykańska Akademia Filmowa ma powody do zadowolenia.

- Do okresu pandemii oglądalność Oscarów wynosiła - przynajmniej w USA - około 30 milionów widzów. W roku 2021 spadła do 10 milionów, rok temu było to 16,5 miliona - wyliczał.

Przesłanką do tego, że oglądalność będzie w tym roku większa jest fakt, że jednym z faworytów jest film który szczególnie podobał się młodszej publiczności. Chodzi o obraz "Wszystko, wszędzie, naraz". Organizatorzy mają więc nadzieję, że młodsza populacja Ameryki i świata zasiądzie na żywo przed telewizorem, aby śledzić całą imprezę.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty