Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
reklama
https://moremadam.pl/
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
argum.eu

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Śpiewak z Chin został zwycięzcą 23 Wielkiego Turnieju Tenorów, który odbył się w sobotę wieczorem w Teatrze Letnim w Szczecinie.
Na zaproszenie Opery na zamku w Szczecinie w Turnieju wzięło udział 8 śpiewaków z Europy, Azji i Ameryki. Najlepszym okazał się Liang Wei z Chin, który urzekł szczecińską publiczność arią zaśpiewaną po polsku ze "Strasznego dworu" Stanisława Moniuszki.

Jurorami Turnieju są widzowie i to ich głosy decydują o zwycięstwie, a wybór wcale nie był łatwy. - Najbardziej chyba mi pasował Irańczyk. Czwórka też czasami, później siódemka, na koniec ósemka też dała popis. - Trudno wybrać bardzo wysoki poziom w tym roku i wyrównany.

Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy powiedział wzruszony William Quay. - Turniej Tenorów jest na prawdę świetny. Polubiłem to miasto - dodał.

Także szczęśliwy opuszczał Teatr Letni dyrektor Opery Na zamku, Jacek Jekiel. - Niesamowite to było. Rozmawiałem z masą ludzi. Wszyscy mieli problem. Wszyscy zastanawiali się, kto był najlepszy. To świadczy o tym, jak bardzo wyrównany i niezwykle wysoki poziom był tegorocznego turnieju.
Relacja Małgorzaty Frymus [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty