Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
reklama
https://moremadam.pl/
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
argum.eu

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Odnowione, gotyckie wnętrza Kolegiaty Najświętszej Marii Panny Królowej Świata w Stargardzie będą miejscem koncertów, w ramach rozpoczynającej się trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu im. prof. Marka Jasińskiego „Soni Spatium".
To wyjątkowa okazja wysłuchania utworów wybitnego stargardzianina, pedagoga, kompozytora, stargardzianina, autora utworów na chór mieszany z orkiestrą, laureata wielu nagród w konkursach kompozytorskich.

Formą prezentacji twórczości Marka Jasińskiego jest organizowany już od trzech lat festiwal. Monika Konopczyńska ze Stowarzyszenia „Camerata Stargard" zapewnia, że przez weekend czekają słuchaczy niezwykłe chwile z muzyką kompozytora.

- Dziś zaplanowany jest koncert naszych gości z Niemiec z Bawarii, znakomitego chóru. Będzie to koncert a capella, wyjątkowe wnętrze i wyjątkowa muzyka - mówi Konopczyńska.

Piątkowy koncert rozpocznie się o 20. W sobotę o tej samej porze słuchacze poznają natomiast możliwościami nowych organów Kolegiaty.

- Ponieważ jeden utwór - "Lux et Veritas", który jest również przesłaniem tegorocznego festiwalu "Światłość i prawda", został skomponowany przez Marka Jasińskiego właśnie na organy i chór mieszany - mówi Monika Konopczyńska.

Wielki finał zaplanowano w niedzielę, o godz. 15.00 z udziałem chóru Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego im. profesora Jana Szyrockiego i orkiestry Camerata Stargard. Zwieńczeniem będzie natomiast poniedziałkowy koncert w szczecińskiej Filharmonii.

Festiwal Soni „Spatium" dofinansowano z budżetu ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Z tego też względu wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
Relacja Marka Synowieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty