Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Piotr Nykowski [Filharmonia w Szczecinie]
Fot. Piotr Nykowski [Filharmonia w Szczecinie]
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie wypełniona energią malarzy, rzeźbiarzy, performerów, architektów i muzyków. W czwartek w Galeriach Poziom 4. i przy Cerkwi otwarto wystawę „Open Spirit” w ramach 6. edycji Festiwalu MUSIC.DESIGN.FORM.
Koncepcja wystawy polega na badaniu punktów stycznych różnych dziedzin sztuki jako początku nowego języka ich współistnienia w świecie – powiedział główny kurator wystawy Tomáš Koudela z Uniwersytetu Ostrawskiego.

- Wystawa „Spirit Open” jest spotkaniem ok. 40-autorów z Czech, Słowacji, Polski, Niemiec i Japonii. Ta wystawa została specjalnie przygotowana dla Filharmonii w Szczecinie, m.in. w tym celu, żeby widzowie przekazali twórcom, jak rozumieją sztukę, z kolei my, żebyśmy mogli przekazać, podyskutować, czym w naszym rozumieniu, jest sztuka współczesna – uzupełnił kurator.

„Spirit Open” to projekt idealnie wpasowujący się w niezwykłą, szalenie oryginalną przestrzeń Filharmonii – dodał Koudela.

- Jest tu sztuka wszystkich możliwych rodzajów, bo w naszych pracach mamy film, wideo, muzykę, sztuczną inteligencję, klasyczne malarstwo, rzeźbę i rysunek. Warto przyjść na tę wystawę, bo będzie można się przekonać, jak mimo tak wielu różnorodnych eksponatów, wszystkie ze sobą koegzystują i splatają w jedną całość – podsumował Tomáš Koudela.

Kuratorami wystawy „Spirit Open” są Tereza Čapandová, Vlado Beskid, Tomáš Koudela i Andreas Guskos.

Wystawa będzie otwarta do 15 października 2023 roku, natomiast w trakcie Festiwalu MDF codziennie do 24 września 2023 roku (w godzinach od 12 do 18).
Relacja Doroty Zamolskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty