Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
reklama
https://moremadam.pl/
reklama
argum.eu
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Książnica Stargardzka. Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin/Archiwum]
Książnica Stargardzka. Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin/Archiwum]
Do udziału w drugim dniu wspólnego świętowania po piątkowym otwarciu wyremontowanych budynków, zaprasza mieszkańców Książnica Stargardzka.
Od godziny 10:00 do 17:00 przygotowano wiele atrakcji - zarówno dla dzieci i dorosłych. Organizując liczne zajęcia, spotkania i warsztaty bibliotekarze chcą również pokazać mieszkańcom Stargardu nowe możliwości Książnicy, przebudowanej kosztem 15 mln zł.

Teren wokół budynków przy ul. Mieszka I będzie więc miejscem plenerowych imprez, w przestronnych wnętrzach przygotowano również wiele niespodzianek.

Jolanta Aniszewska, dyrektor Książnicy zachęca, by skorzystać z bogatego programu imprez.

- Będą z nami artyści z Stowarzyszenia Sztuk Plastycznych Brama, graficy z Młodzieżowego Domu Kultury, będzie się działo w Pracowni Kreatywności, a dla dzieci poranek bajkowy - mówi Aniszewska.

Otwarty weekend jest również okazją do przetestowania nowego systemu zarządzania książką oraz urządzeń, które składają się na wyposażenie obiektu.

- To nowoczesne bramki, które zabezpieczają nasze zbiory. Mamy wrzutomat, dostępny całodobowo i jednocześnie każdy zwrot książki od razu jest odnotowany na koncie czytelnika. Laptopy, które będziemy udostępniali chętnym tutaj na miejscu, mamy katalogi elektroniczne - mówi dyrektor Książnicy.

Bibliotekarze liczą, że Książnica po przebudowie świętująca także półwiecze istnienia oferując nowe możliwości, zachęci do korzystania z jej usług liczne grono czytelników i mieszkańców
Relacja Marka Synowieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty