Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
reklama
argum.eu

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Pożar w trakcie nagrań płyty z wyjątkowymi kompozycjami - w piątkowym cyklu "Rozmów pod krawatem" o kulturze, organista i wykładowca szczecińskiej Akademii Sztuki Jakub Stefek opowiadał o powstaniu albumu "The Echo of The Temple".
Wypełniły go kompozycje polskich twórców, napisane specjalnie na tę okazję. Jak wyjaśniał Jakub Stefek, inspiracją była żydowska muzyka organowa. Organista zagrał je w stargardzkiej Kolegiacie - to było pierwsze w historii nagranie w tej świątyni na nowym instrumencie.

Organista opowiadał, że także w inny sposób zapisał się w historii Stargardu.

- Zaryzykowałem i mogę powiedzieć, że jeszcze zapisałem się przy okazji w historii Stargardu w inny sposób, bo podczas jednej nocy niestety był taki przypadek, że wśród maszyn pozostawionych, jedna zaczęła się palić. I dzięki temu, że byliśmy w tym kościele w tym czasie, to udało nam się podnieść alarm i ten pożar szybko został zdławiony. Ksiądz proboszcz powiedział, że odnotował ten fakt w kronikach parafialnych, także zapisałem się w historii tego instrumentu - mówił artysta.

Premiera albumu "The Echo of the Temple" odbędzie się 9 listopada, a niespełna miesiąc później - 4 grudnia, Jakub Stefek wykona te utwory na koncercie w Akademii Sztuki w Szczecinie.
Organista opowiadał, że także w inny sposób zapisał się w historii Stargardu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty