Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Jacek Piątkowski z Teatru Współczesnego i Danuta Kamińska z Teatru Lalek „Pleciuga" najlepszymi aktorami ubiegłego sezonu teatralnego zachodniopomorskich scen. To wyniki plebiscytu "Bursztynowy Pierścień".
Najlepsze spektakle to "Ojciec" ze Współczesnego i "Frida" ze sceny w Willi Lentza. Gala odbyła się w poniedziałek wieczorem na scenie Teatru Kameralnego w Szczecinie.

Statuetki przyznawane są przez Jury plebiscytu i przez publiczność. Trzy Pierścienie otrzymał Teatr Współczesny: dla najlepszego spektaklu i aktora, zaś Wielką Nagrodą Jury uhonorowano Jakuba Skrzywanka, reżysera i dyrektora artystycznego Teatru Współczesnego za podejmowanie ważnych społecznie tematów oraz wysokie walory artystyczne.

- To jest bardzo przyjemny wieczór - przyznał po Gali dyrektor naczelny Współczesnego Mirosław Gawęda. - Bardzo lubię przedstawienie, które zostało uhonorowane, czyli "ojca". Myślę, że ono się spotyka bardzo mocno z widzami i tu gratulację dla Norberta Rakowskiego i Jacka Piątkowskiego, który zrobił świetną rolę. Wielka radość, że kapituła doceniła to, co robi Jakub Skrzywanek w naszym teatrze od dwóch lat. To, co moim zdaniem, robi skutecznie i w sposób artystycznie interesujący.

Od kilkunastu lat przyznawana jest też przez Jury Plebiscytu statuetka „Srebrnej Ostrogi", najbardziej obiecującemu artyście, który debiutuje na profesjonalnej scenie. W tym roku odebrał ją Aleks Joński z Teatru Lalek „Pleciuga".

Organizatorem Plebiscytu "Bursztynowy Pierścień" od niemal 60-ciu lat jest Kurier Szczeciński.
- To jest bardzo przyjemny wieczór - przyznał po Gali dyrektor naczelny Współczesnego Mirosław Gawęda.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty