Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
reklama
Zobacz
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz

Damian Grabowski – organista. Fot. Jan Olczak
Damian Grabowski – organista. Fot. Jan Olczak
W niedzielę, 10 grudnia 2023 roku, o godzinie 15 w ramach "Muzycznej Podróży Śladami Grünebergów" w kościele w przygranicznej miejscowości Menkin odbędzie się kolejny festiwalowy koncert.
Tym razem na organach zbudowanych w fabryce B. Grüneberg Orgelbau-Anstalt zagra Damian Grabowski, któremu towarzyszyć będą Weronika Włodarczyk – mezzosopranistka i Chór Męski Słowiki 60 Jana Szyrockiego pod dyrekcją Ireneusza Radzika. Artyści wystąpią w dniu 75-rocznicy podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ustanowionej w 1948 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Celem wydarzenia (którego pomysłodawcą i organizatorem jest Stowarzyszenie Pierwszorzędnych Inicjatyw, a Partnerami: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej reprezentowana przez dyrektorów Corneliusa Ochmanna i Krzysztofa Raka, St. Sophien Orgelverein Brüssow, Stowarzyszenia: Autorów ZAiKS, a także Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych SAWP, Akademia Sztuki w Szczecinie i Polskie Radio Szczecin SA), jest przybliżenie dorobku słynnych organmistrzów, przekazanie wiedzy o zabytkowych instrumentach budowanych przez nich, m.in. w pracowniach Szczecina i Zdrojów na przełomie XIX i XX wieku. Realizatorzy Festiwalu pragną też zainspirować mieszkańców, lokalne organizacje pozarządowe i samorządy terytorialne do objęcia profesjonalną opieką skarbów kultury.
Prof. Sylwia Burnicka-Kalischewska – dyrektor artystyczny Festiwalu o „Muzycznej Podróży Śladami Grünebergów”

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty