Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Lider zespołu "Sklep z ptasimi piórami" Ryszard Leoszewski zaprasza do szczecińskiej Filharmonii na koncert "Jeśli to miłość...".
Tytuł ten to jednocześnie wizytówka najnowszej płyty ze znanymi już utworami, ale w nowych, klawiszowo-fortepianowych aranżacjach. Do współpracy przy jej nagraniu Ryszard Leoszewski zaprosił Mariusza Smolińskiego, Tomasza Lewandowskiego, Patryka Matwiejczuka, Krzysztofa Baranowskiego, Miłosza Wośko i Borysa Sawaszkiewicza.

- Same instrumenty klawiszowe. Oprócz tego, że jest fortepian, również pianino, hammond, także same instrumenty klawiszowe i mój głos. Łącznie ze mną, to środowisko szczecińskie - mówi muzyk.

Wybór utworów na płytę był bardzo trudny - dodaje Ryszard Leoszewski.

- Na płycie jest 16 utworów. One obejmują w zasadzie kilkadziesiąt lat, bo to są rzeczywiście ważne, niektóre takie przełomowe utwory. Tak jak nie mogło zabraknąć "Stempelka", jest również mój zagraniczny poeta Osip Mandelsztam
z dwoma utworami, w świetnej interpretacji fortepianu - mówi Leoszewski.

Początek koncertu o godzinie 18.00. W sali kameralnej Filharmonii pojawi się ostatecznie czterech pianistów: Mariusz Smoliński, Patryk Matwiejczuk, Miłosz Wośko i Borys Sawaszkiewicz.
Tytuł ten to jednocześnie wizytówka najnowszej płyty ze znanymi już utworami, ale w nowych, klawiszowo-fortepianowych aranżacjach.
Wybór utworów na płytę był bardzo trudny - dodaje Ryszard Leoszewski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty