Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Chcą zachęcić swoich rówieśników do odwiedzania teatrów - w tym celu działają w mediach społecznościowych i organizują festiwal.
Maja Leźnicka i Maja Piotrowska z II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie reprezentują grupę młodych ludzi, którzy tworzą Młodzieżowy Festiwal Sztuk Niewidzialnych. Okazuje się, że nastolatkowie potrzebują trochę dodatkowej motywacji, by odwiedzić teatr.

- Zainteresowanych jest dużo, aczkolwiek trochę trzeba zachęcić, w takim kontekście, że ułatwić młodzieży chodzenie do tego teatru. Oni nie wiedzą, co w teatrach jest grane. Ceny biletów też są jakąś przeszkodą. Repertuar teatrów często nie jest dostosowany do tego, co młodzież chciałaby obejrzeć - mówi Maja Leźnicka.

W mediach społecznościowych Młodzieżowego Festiwalu Sztuk Niewidzialnych można znaleźć aktualne repertuary, czy konkursy z biletami. A ukoronowaniem działań będzie zbliżający się festiwal, na który złożą się zróżnicowane sztuki stworzone przez młodych aktorów.

- Tematy są naprawdę różnorodne, takie jak rozterki miłosne w liceum oraz aspekty psychologiczne ludzi w kryzysowej sytuacji. Każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Maja Piotrowska.

Zaproszeni są licealiści, jak i ci starsi. Młodzieżowy Festiwal Sztuk Niewidzialnych odbędzie się na dużej scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie w środę od 10:30 do 17:30.
Okazuje się, że nastolatkowie potrzebują trochę dodatkowej motywacji, by odwiedzić teatr.
Ukoronowaniem działań będzie zbliżający się festiwal, na który złożą się zróżnicowane sztuki stworzone przez młodych aktorów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty