Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Autopromocja
Zobacz
ogłoszenie
Zobacz
autopromocja
Zobacz

Tangerine Dream, fot. Maciej Cybulski
Tangerine Dream, fot. Maciej Cybulski
Ta informacja ucieszy miłośników muzyki elektronicznej.
Zespół Tangerine Dream, przyjedzie w grudniu do Polski na cztery wyjątkowe koncerty. Jest to grupa tworząca muzykę elektroniczną, założona w 1967 roku w Berlinie przez Edgara Froese. Przez ostatnie 54 lata Tangerine Dream wydał ponad sto albumów. Ich wczesne płyty z okresu "Pink Years" odegrały kluczową rolę w rozwoju Krautrocka. Albumy z okresu "Virgin Years" pomogły zdefiniować to, co stało się znane jako Berlińska Szkoła muzyki elektronicznej.

Po śmierci Edgara Froese w 2015 roku, grupę Tangerine Dream tworzą: Thorsten Quaeschning (od 2005 roku) jako dyrektor muzyczny, Hoshiko Yamane (od 2011 roku), Ulrich Schnauss (od 2014 roku) i Paul Frick (od czerwca 2020 roku). W tym składzie zespół powrócił do klasycznego, sekwencyjnego brzmienia, a "Quantum Gate" (2017r.) jest ich najlepiej sprzedającym się albumem od 1987 roku. Tangerine Dream niedawno zagrali koncerty podczas Dekmantel Festival Amsterdam, w Elbphilharmonie w Hamburgu i w słynnej Barbican Hall w Londynie. Każdy występ kończy się sesją na żywo, kompozycją w czasie rzeczywistym, która może trwać od 20 minut do nawet dwóch godzin.

Ich najnowszy studyjny album "Raum", wydany w lutym 2022 roku, zajął między innymi 39. miejsce na niemieckiej liście albumów oraz 1. miejsce na Oficjalnej Brytyjskiej Liście Albumów Tanecznych.

I ta najważniejsza informacja. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie występami Tangerine Dream, grupa zapowiedziała kolejny koncert w Polsce. 7 grudnia 2024 roku Tangerine Dream wystąpi w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Przypomnę, iż zespół po raz pierwszy zagrał w naszym mieście 9 czerwca 2016 r. i gościł w programie Piotra Rokickiego "Schody do nieba" (odnośnik do tej audycji w ramce obok).
Ten szczeciński koncert ukazał się również na płycie pt. "Live At The Philharmony Szczecin-Poland 2016"Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty