Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
Autopromocja
Zobacz
autopromocja
Zobacz
ogłoszenie
Zobacz

W sobotę kolejny koncert festiwalu, tym razem w sali Akademii Sztuki z udziałem między innymi Orkiestry Barokowej ze Lwowa. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W sobotę kolejny koncert festiwalu, tym razem w sali Akademii Sztuki z udziałem między innymi Orkiestry Barokowej ze Lwowa. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Musica Poetica to hasło tegorocznego Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej.
Pierwszy koncert w piątek o 18 w Ratuszu Staromiejskim, w siedzibie Muzeum Narodowego w Szczecinie. Zaprezentują się w nim soliści i zespoły muzyki dawnej, między innymi Akademii Muzycznej im. Paderewskiego w Poznaniu, Akademii Sztuki w Szczecinie, a także absolwenci szczecińskiego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych - mówi dyrektor artystyczny festiwalu Paweł Osuchowski. - Przed laty, gdy festiwal rozpoczynał w Szczecinie swoją działalność, mieliśmy taką estradę talentów i do tej estrady talentów powracamy. Przyjadą młodzi, bardzo młodzi, utalentowani artyści. Będzie np. zespół muzyki dawnej Akademii Sztuki, będzie nawet dwóch hejnalistów Akademii Sztuki. Kto nie wie, kto to hejnalista, to niech przyjdzie na koncert, to się dowie.

W sobotę kolejny koncert festiwalu, tym razem w sali Akademii Sztuki z udziałem między innymi Orkiestry Barokowej ze Lwowa. - To piękna rzecz, bo przecież tam trwa wojna, a przy Filharmonii Lwowskiej Narodowej powstaje orkiestra barokowa, dodatkowy zespół, który tak naprawdę jest schronieniem dla tych młodych artystów, których może miejsce nie jest na froncie, ale właśnie na estradach koncertowych świata - powiedział Osuchowski.

Sobotni koncert nosi tytuł Muzyczne Mosty, wirtuozi Europy i rozpocznie się o godzinie 19.
Pierwszy koncert w piątek o 18 w Ratuszu Staromiejskim, w siedzibie Muzeum Narodowego w Szczecinie. Zaprezentują się w nim soliści i zespoły muzyki dawnej, między innymi Akademii Muzycznej im. Paderewskiego w Poznaniu, Akademii Sztuki w Szczecinie, a także absolwenci szczecińskiego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych - mówi dyrektor artystyczny festiwalu Paweł Osuchowski.
W sobotę kolejny koncert festiwalu, tym razem w sali Akademii Sztuki z udziałem między innymi Orkiestry Barokowej ze Lwowa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty