Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Maria Sydor dyryguje Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Fot. Kamila Kozioł [Filharmonia w Szczecinie]
Maria Sydor dyryguje Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Fot. Kamila Kozioł [Filharmonia w Szczecinie]
Przygody młodego czarodzieja opowiedziano w ośmiu filmach. W innym, bohater został pogromcą smoków, w kolejnym wypowiadał zaklęcia nad miotłą. W piątek, 10 maja 2024 w Złotej Sali Filharmonii w Szczecinie zabrzmiała muzyka filmowa do obrazów „Jak wytresować smoka”,„Uczeń czarnoksiężnika” i „Harry Poter”.
Orkiestrę Symfoniczną prowadziła Maria Sydor – znakomita młoda dyrygentka, asystentka Rune Bergmanna – dyrektora artystycznego i głównego dyrygenta szczecińskich symfoników.

Wieczór przyniósł wiele niewytłumaczalnych wydarzeń – powiedziała Maria Sydor.

- Pękła mi batuta. Wchodzę na scenę i wszyscy mówią „połamania batuty” i pierwszy raz w życiu rzeczywiście to się wydarzyło. Miałam tylko połowę batuty, więc było to bardzo ciekawe doświadczenie. Taka różdżka malutka – uzupełniła.

Oprawa scenograficzna koncertu, efekty rodem z planu filmowego pomogły wszystkim przenieść się w baśniową krainę – dodała dyrygentka.

- Bardzo się cieszę, że miałam możliwość poprowadzić filharmoników szczecińskich dlatego, że udało nam się stworzyć coś takiego wyjątkowego, co się nie zdarza co tydzień w filharmonii. I muszę powiedzieć, że te światła, ten dym, pomogły nam wejść w zupełnie inny świat. Przez różne instrumenty, przez ich różne barwy, udało nam się stworzyć magię, która właśnie jest chociażby w Harrym Potterrze. Chciałabym uwierzyć, że przyszedł do mnie Harry Potter i powiedział mi, że cieszy się, że w taki sposób go przedstawiłam – podsumowała Maria Sydor.

Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty