Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Reklama  
Zobacz

Wojciech Terech dyryguje Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Fot. Kamila Kozioł [Filharmonia w Szczecinie]
Wojciech Terech dyryguje Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Fot. Kamila Kozioł [Filharmonia w Szczecinie]
Słynna Suita „Peer Gynt” Edwarda Griega zabrzmiała w niedzielę, 12 maja 2024 w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
Dzieło zaprezentowało sześcioro młodych dyrygentów wyłonionych w ogólnopolskim castingu do 6. edycji Edu Virtuoso. Dyrygencki talent show zwyciężył 18-letni Wojciech Terech z Olsztyna.

Jestem szczęśliwy, że dzięki dwóm nagrodom – Orkiestry Symfonicznej i Publiczności, mogłem dodatkowo zadyrygować 1. część Suity „Carmen” Georgesa Bizeta – powiedział Wojciech Terech.

- Wszystko to było na prawdę czymś niezwykle magicznym. Czuję się zaszczycony i zainspirowany do dalszego uczenia się dyrygentury, choć w tym roku będę zdawał egzaminy do Akademii Muzycznej w Krakowie na fortepian, a także do Bydgoszczy na dyrygenturę – kontynuował.

- To był mój pierwszy raz przed orkiestrą profesjonalną. Nauczyłem się tutaj wiele, w związku z tym bardzo dziękuję Orkiestrze, Filharmonii w Szczecinie, dziękuję pani Marii Sydor, rodzinie, nauczycielom oraz wszystkim, którzy pomogli mi osiągnąć ten cel – podsumował Wojciech Terech.

Więcej o konkursie dyrygenckim, którego pomysłodawcą był kompozytor Mateusz Czarnowski – kierownik Centrum Edukacji Filharmonii w Szczecinie, w niedzielę, 19 maja o godzinie 11.05 – 12.00 w „Kawiarence muzycznej” Radia Szczecin.
Relacja Doroty Zamolskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty