Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  ogłoszenie  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Marek Moś – dyrygent, skrzypek (od lewej) i Paweł Tomaszewski – pianista, kompozytor, aranżer. Fot. Materiały prasowe Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Marek Moś – dyrygent, skrzypek (od lewej) i Paweł Tomaszewski – pianista, kompozytor, aranżer. Fot. Materiały prasowe Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Koncertuje po obu stronach globu z AUKSO – Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy – jedną z najlepszych orkiestr kameralnych na świecie.
Marek Moś – wybitny dyrygent i skrzypek poprowadzi dziś, 24 maja 2024 szczecińskich symfoników i czołowych polskich jazzmanów w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Będę miał ogromny zaszczyt i przyjemność przedstawić Państwu premierowy projekt z muzyką filmową o jazzie – powiedział Marek Moś.

- W życiu realizuję bardzo różne gatunki muzyczne. Jest bardzo dużo klasyki, ale także jestem wielkim miłośnikiem mieszania gatunków i grania symfoniki z jazzmanami, z hip-hopem, z popem. Ważne tylko, aby wiedzieć, co w danej chwili gramy, bo do tego trzeba zmienić i artykulację, i sposób interpretacji. To zrobiliśmy na próbach i wierzę, że będzie świetnie – uzupełnił Marek Moś.

Znane tematy zaaranżowali na nowo saksofonista Marek Podkowa oraz pianista i kompozytor – Paweł Tomaszewski.

- Musieliśmy przejrzeć dorobek kompozytorski z filmów jazzowych. Nie wszystkie nadawały się do przełożenia na symfonikę, ale ostatecznie sięgnęliśmy po muzykę do filmów Spike’a Lee „Mo’ Better Blues”, „A Change Is Gonna Come” – to jest ikoniczny utwór poświęcony wydarzeniom związanym z rasizmem w Stanach Zjednoczonych, także bardzo szeroka paleta tematyczna i muzyczna – podsumował Paweł Tomaszewski.

Początek koncertu, którego pomysłodawczynią była Magdalena Wilento – p.o. dyrektora Filharmonii w Szczecinie, o godzinie 19.

Wykonawcy wydarzenia

Paweł Tomaszewski Group w składzie:
• Paweł Tomaszewski – fortepian, aranżacje
• Marek Podkowa – saksofon, aranżacje
• Przemysław Hanaj – gitara
• Michał Kapczuk – kontrabas
• Wojtek Fedkowicz – perkusja
• Sławomir Berny – instrumenty perkusyjne
• Karolina Leszko – wokal

• Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
• Marek Moś – dyrygent
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty