Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Janusz Józefowicz, reżyser, choreograf i dyrektor artystyczny Teatru Studio Buffo w Warszawie. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Janusz Józefowicz, reżyser, choreograf i dyrektor artystyczny Teatru Studio Buffo w Warszawie. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Janusz Józefowicz, choreograf i reżyser teatralny, realizuje w Teatrze Polskim w Szczecinie "Polita" spektakl o Poli Negrii. Był dziś naszym gościem w "Rozmowie pod krawatem".
Artysta został spytany o ocenę dzisiejszej Rosji, która toczy wojnę z Ukrainą. Józefowicz wielokrotnie realizował przedstawienia na deskach scen w Moskwie czy Petersburgu. Także swoja "Politę" zrealizował w stolicy Rosji, gdzie ma wielu - jak dziś przyznał - przyjaciół.

- Wśród artystów, reżyserów, aktorów, dziennikarzy, kompozytorów. I są to wszystko fantastyczni ludzie. Rosja jest bardzo teatralnym krajem. Także ja tam wciąż mam do kogo wrócić. Wciąż utrzymuję kontakt ze swoimi przyjaciółmi, z ludźmi, którzy są w znakomitej swojej większości przeciwni temu wszystkiemu co się dzieje. Niestety jest jednak przed aktor, który grał u mnie główną rolę w jednej z moich realizacji, które stanął wyraźnie po stronie Putina - mówił Janusz Józefowicz.

Dla mnie to bardzo smutne to co dzieje w Rosji - powiedział reżyser teatralny.

- To jest na pewno trudne i świadomość ta, że większa część rosyjskiego społeczeństwa jednak popiera to, co się dzieje, że ta propaganda jest tak mocna, że ta większość społeczeństwa tym wszystkim ulega, to jest jedna sprawa. Druga, że jest taka bezradność tych elit. Albo wyjedź, albo zamknij się, bo jeżeli powiesz cokolwiek to cię aresztują, tak jak dziewczynę, która wyszła z postawą kartką. Jak tu żyć? - mówił choreograf.

Premiera "Polity" w Szczecinie już 14 września.

Cała "Rozmowa pod krawatem" do wysłuchania na naszej podstronie.
Artysta został spytany o ocenę dzisiejszej Rosji, która toczy wojnę z Ukrainą.
Dla mnie to bardzo smutne to co dzieje w Rosji - powiedział Janusz Józefowicz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty