Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz

Profesor Bohdan Boguszewski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Profesor Bohdan Boguszewski. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Przed nami XX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Sacrum Non Profanum. Rozpoczyna się już w sobotę w Szczecinie.
Przez ostatnie dwie dekady udało się zorganizować wiele znakomitych koncertów i zaprosić równie znakomitych artystów - mówił w porannej "Rozmowie pod krawatem" Radia Szczecin profesor Bohdan Boguszewski. To pomysłodawca i zarazem główny organizator Festiwalu.

Bohdan Boguszewski to znakomity dyrygent, muzyk i animator kultury. Festiwal organizuje od 20 lat i zaczął mówić, że być może to ostatnia edycja Sacrum non Profanum. Na pytanie, czy to prawda, odpowiedział dyplomatycznie:

- Jak to w życiu bywa, zawsze coś się zaczyna, coś się kończy. Na pewno nie jest to dzisiaj ten moment, gdzie bym rozważał kwestie zakończenia festiwalu. W tej chwili koncentruję się wyłącznie na tym, żeby ten festiwal zaprezentował się jak najpiękniej i jak najgodniej - mówi Boguszewski.

Czekam na orkiestrę ze Lwowa, która w przyszłą niedzielę wystąpi w koncercie muzyki filmowej w Teatrze Letnim w Szczecinie i sobotni koncert inauguracyjny w Książnicy Pomorskiej - mówi dalej główny organizator Festiwalu.

- To jest ciekawa propozycja, duet Muras / Brzezina, pierwszy saksofonista, drugi akordeonista. Kompozycja jest interesująca. To są to cztery pory roku, ale trzech kompozytorów Vivaldi, Max Richter i Astor Piazzolla - mówi dyrygent.

Zaplanowano także otwarcie wystawy o historii Festiwalu.
Festiwal organizuje od 20 lat i zaczął mówić, że być może to ostatnia edycja Sacrum non Profanum. Na pytanie, czy to prawda, odpowiedział dyplomatycznie.
Czekam na orkiestrę ze Lwowa, która w przyszłą niedzielę wystąpi w koncercie muzyki filmowej w Teatrze Letnim w Szczecinie i sobotni koncert inauguracyjny w Książnicy Pomorskiej - mówi dalej profesor Boguszewski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty