Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Rune Bergmann – dyrygent przyjmuje owacyjne brawa publiczności. Fot. Sebastian Wołosz [Filharmonia w Szczecinie]
Rune Bergmann – dyrygent przyjmuje owacyjne brawa publiczności. Fot. Sebastian Wołosz [Filharmonia w Szczecinie]
Wzruszający wieczór z owacjami na stojąco i bisami. Wczoraj, 14 czerwca 2024 roku Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zakończyła jubileuszowy sezon artystyczny 2023/2024, w którym świętowano 75-lecie Orkiestry Filharmonii oraz 70-lecie samej instytucji. Gościem specjalnym wieczoru prowadzonego przez Rune Bergmanna był jeden z najwybitniejszych saksofonistów wszech czasów Branford Marsalis.
Jestem bardzo szczęśliwy, że mój przyjaciel Branford przyjął zaproszenie na koncert, który zwieńczył moją ośmioletnią pracę w cudownym Szczecinie – powiedział Rune Bergmann – dyrektor artystyczny, główny dyrygent Filharmonii.

- Ten koncert był dla mnie jednym z najwspanialszych w mojej pracy dyrygenckiej. Przedstawiłem utwory Aarona Coplanda, Johna Williamsa i Richarda Straussa z Branfordem Marsalisem i orkiestrą z wyjątkowymi solistami. Dzięki mojej pracy w Szczecinie poznałem nie tylko burzliwą historię tego miasta i państwa, ale także wspaniałe kompozycje patrona Filharmonii – Mieczysława Karłowicza, którego gram na całym. Jestem usatysfakcjonowany, że po ośmiu latach pracy mogę powiedzieć, że ta orkiestra stała się jedną z najlepszych w Polsce i zagranicą. Grający w niej muzycy i wszyscy pracownicy Filharmonii stali się moją ukochaną rodziną. Zżyłem się z nimi i publicznością na tyle mocno, że pozostaną w moim sercu do końca życia. Bardzo dziękuję za piękny, owocny czas i za dzisiejsze gorące podziękowania – przygotowanie tak niezwykłej uroczystości. Wierzę, że będę mógł jeszcze zadyrygować tą orkiestrą. Jestem gotowy w każdym momencie na przyjazd do Szczecina – podsumował Rune Bergmann.


Wykonawcy
Branford Marsalis – saksofon
Bartek Miler – wibrafon
Karol Nasiłowski – kontrabas
Ole Edvard Antonsen – trąbka
Piotr Kokosiński – rożek angielski
Rune Bergmann – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie

Program
Aaron Copland – Fanfare for a common man
Aaron Copland – Quiet City
John Williams – Koncert na saksofon altowy i orkiestrę „Escapades”
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty