Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Philippine Vocal Ensemble. Jose Emmanuel Aquino – dyrygent. Fot. Materiały prasowe Chóru
Philippine Vocal Ensemble. Jose Emmanuel Aquino – dyrygent. Fot. Materiały prasowe Chóru
Zaliczany do najlepszych i najbardziej wszechstronnych chórów azjatyckich na świecie.
Zespół obsypany wieloma nagrodami na prestiżowych międzynarodowych konkursach śpiewaczych. Dziś Philippine Vocal Ensemble z Manili wystąpi w Szczecinie na Międzynarodowym Festiwalu „Muzyczne Przyjaźnie”.

Chór w tej chwili odbywa turę koncertową po całej Europie. W Szczecinie wystąpi z jedynym koncertem – powiedziała dr hab. Sylwia Burnicka-Kalischewska, prof. AS – dyrektor artystyczny Festiwalu.

- Festiwal „Muzyczne Przyjaźnie” ma na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy muzykami, którzy pochodzą z różnych zakątków świata. Bardzo się cieszymy na tę wymianę kulturalną. Chętnie nauczymy się filipińskich utworów i mamy wielką nadzieję, że również nasi filipińscy przyjaciele będą mieli zakusy na przygotowanie również polskich utworów lub wspólnych, które oba chóry mają w repertuarze, a mówię tutaj o Chórze Męskim Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego pod dyrekcją Ireneusza Radzika – podsumowała profesor.

Koncert zorganizowany przez Stowarzyszenie Pierwszorzędnych Inicjatyw pod patronatem medialnym Radia Szczecin, odbędzie w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przy placu Zwycięstwa o godzinie 17. Festiwal dofinansowano ze środków Województwa Zachodniopomorskiego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty