Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Aktorzy Teatru Współczesnego i muzycy z Baltic Neopolis Orchestra połączyli siły i zabrali szczecinian w podwodną podróż.
W Ogrodach Śródmieście przedstawili "20 tysięcy mil podmorskiej podróży" Juliusza Verne'a w wersji czytania performatywnego. To rodzaj spektaklu, w którym aktorzy pozwalają sobie na niewielki ruch sceniczny. Całości dopełniła muzyka smyczkowa.

- Przychodzimy od czasu do czasu, miło chcemy spędzić czas i przypomnieć sobie książkę, którą dawno temu czytaliśmy. Świetny pomysł. - Bardzo lubimy wydarzenia kulturalne, które się dzieją w Ogrodzie. Uważamy, że to miejsce jest bardzo potrzebne mieszkańcom Szczecina.

- Wiadomo, że człowiek tylko jakiś czas może skupić swoją uwagę, więc ta muzyka trochę powoduje, że to skupienie znowuż wraca po jakimś czasie. To ma wzbudzić wyobraźnię, zachęcić do książek, nie tylko tej - mówi Piotr Muszyński, pomysłodawca.

W rolę bohaterów wcielili się Adam Kuzycz-Berezowski, Mateusz Wiśniewski oraz Paweł Niczewski. Wrażenia muzyczne zapewniło Trio Smyczkowe z Baltic Neopolis Orchestra.

"20 000 mil podmorskiej żeglugi" Juliusza Verne'a to jedna z pierwszych powieści science fiction. Opowiada przygody kapitana Nemo.
Relacja Julii Nowickiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty