Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
W kołobrzeskim Muzeum Oręża Polskiego otwarta została wystawa poświęcona Jerzemu Patanowi, fotoreporterowi i kronikarzowi powojennych dziejów miasta.
10 lat po śmierci Jerzego Patana muzeum przygotowało wystawę poświęconą nie tylko sylwetce nestora kołobrzeskich dziennikarzy, ale też efektom jego pracy. W czasie wernisażu prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska powiedziała, że fotografie Patana stanowią kronikę miasta.

- Zdjęcia, które tworzą pamięć naszego miasta, pamięć codzienności naszych ulic, portu i wydarzeń - mówi Mieczkowska.

Autor wystawy dr Robert Dziemba przypomniał również cytat z Patana, który apelował do mieszkańców o upublicznianie archiwalnych zdjęć ukazujących historię Kołobrzegu.

- "Otwórzcie Wasze szuflady. Tam macie skarby, które trzeba ocalić przed zapomnieniem". I on to robił - mówi Dziemba.

Jerzy Patan pośmiertnie otrzymał tytuł Zasłużonego dla Kołobrzegu. Jego imieniem nazwane zostało także rondo położone przy ul. Krzywoustego.

Wystawę można oglądać w oddziale muzeum przy ul. Armii Krajowej 13.

Edycja tekstu: Michał Król
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty