Kawiarenka polityczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka polityczna » ARCHIWUM - 2009 rok » ARCHIWUM - 2009, styczeń
Kawiarenka polityczna.
W audycji Przemysław Szymańczyk dyskutował z Olgierdem Geblewiczem, przewodniczącym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego; Tomaszem Hincem, wiceprzewodniczącym klubu radnych PiS w radzie miasta Szczecina oraz Piotrem Kęsikiem, wiceprzewodniczącym klubu radnych SLD w radzie miasta Szczecina.
Czy Tomasz Jarmoliński zrezygnuje ze stanowiska wiceprezydenta Szczecina? Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Szczecin już kilka tygodni temu Jarmoliński miał odbyć z Piotrem Krzystkiem rozmowę na temat swojego ewentualnego odejścia.

W Rozmowie pod krawatem Krzystek zapewnił, że jego zastępca nie złożył deklaracji, iż odchodzi z urzędu. Krzystek nie chciał potwierdzić, czy taka rozmowa miała miejsce, ale też nie zaprzeczył. Dzisiejsi goście kawiarenki politycznej Radia Szczecin tak odnieśli się do tej informacji.

Dla Piotra Kęsika z SLD było to zaskoczenie. Zdaniem Tomasza Hinca z PiS-u to prawdopodobnie przygotowania Platformy Obywatelskiej do wyborów i stworzenie alternatywy do Piotra Krzystka.

Olgierd Geblewicz z Platformy Obywatelskiej nie zna przyczyn takiej ewentualnej decyzji Tomasza Jarmolińskiego. Być może rzeczywiście poszło o niepowodzenia związane ze staraniami Szczecina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury i kontrowersje wokół współfinansowanego przez miasto festiwalu rockowego radia Eska.

Wszyscy dzisiejsi koście kawiarenki politycznej podkreślali wysoką kulturę Tomasza Jarmolińskiego.