Kawiarenka polityczna
Radio SzczecinRadio Szczecin » Kawiarenka polityczna » ARCHIWUM - 2009 rok » ARCHIWUM - 2009, marzec
Gośćmi Przemysława Szymańczyka byli Małgorzata Jacyna-Witt (Prawo i Sprawiedliwości), Olgierd Geblewicz (Platforma Obywatelska) oraz Jędrzej Wijas (Sojusz Lewicy Demokratycznej).
Gośćmi Przemysława Szymańczyka byli Małgorzata Jacyna-Witt (Prawo i Sprawiedliwości), Olgierd Geblewicz (Platforma Obywatelska) oraz Jędrzej Wijas (Sojusz Lewicy Demokratycznej).
Czy Platforma Obywatelska uprawia korupcję polityczną i czy zawarła koalicję z Samoobroną w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego? O tym w programie Kawiarenka Polityczna dyskutowali dziś politycy PO, PiS-u i SLD.

Przewodnicząca Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Małgorzata Jacyna-Witt uważa, że złe rządy Platformy w regionie są spowodowane współpracą PO z Samoobroną. - W sejmiku jest koalicja Platformy Obywatelskiej z Polskim Stronnictwem Ludowym przy wsparciu Samoobrony - mówi Małgorzata Jacyna-Witt.

O istnieniu nieformalnej koalicji jest także przekonany przewodniczący klubu radnych SLD w radzie miasta Jędrzej Wijas. - Widziałem w jakiej atmosferze odbywają się dyskusje i głosowania. Nie jestem w samorządzie od wczoraj - mówi Jędrzej Wijas.

Istnieniu takiej koalicji zdecydowanie zaprzeczył przewodniczący Sejmiku z Platformy Obywatelskiej Olgierd Geblewicz. - Samoobrona często z nami głosowała, ponieważ współpracowała - mówi Olgierd Geblewicz.

W czwartek Piotr Paczkowski, radny sejmiku z Samoobrony powiedział w Radiu Szczecin, że głosy radnych z jego partii są przedmiotem targów politycznych ze strony PO. Paczkowski domagał się także stanowisk dla ludzi z Samoobrony w zamian za poparcie Platformy w głosowaniach w sejmiku.

Według Paczkowskiego dowodem na kupowanie radnych była tzw. "operacja Wacek" w wyniku której na ostatniej sesji radny niezrzeszony Wacław Klukowski w zamian za poparcie koalicji, został członkiem rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.