3 minuty ze Lwowa
Radio SzczecinRadio Szczecin » 3 minuty ze Lwowa
Radio Lwów pozdrawia. Fot. ze zbiorów prywatnych
Radio Lwów pozdrawia. Fot. ze zbiorów prywatnych
"3 minuty ze Lwowa" - to pocztówka dźwiękowa nadsyłana przez Polskie Radio Lwów. Młodzi, nawet bardzo młodzi dziennikarze (większość z nich ma kilkanaście lat) opowiadają o tym, co ważne dla życia miasta. Ukazują problemy i radości mieszkańców Lwowa, ale też wiadomości z frontu, który znajduje się co prawda ok. 1050 km od miasta, ale ostrzały rakietowe gnębią całą Ukrainę.

A Lwów to wyjątkowe miasto. Nie tylko dlatego, że w nim mieszkamy, pracujemy, tworzymy, bawimy się, odpoczywamy, przeżywamy wzloty i upadki. Ma wyjątkowy klimat, który sprawia, że wszyscy czują się tu jak u siebie. Nie bez powodu - przecież Lwów to miasto wielu kultur, z niezwykłą i bardzo bogatą historią. Ta przeszłość promieniuje - także polskie dziedzictwo, którego ślady można znaleźć na każdym kroku.
O wszystkim tym mówimy na lwowskiej antenie, ale też od niedawna w Radiu Szczecin. "3 minuty ze Lwowa" - w każdą środę o 16:40.
O centrum rehabilitacyjnym dla rannych żołnierzy we Lwowie, kłopotach z prądem, próbie nadania jednego ze lwowskich skwerów imienia Zbigniewa Herberta - Maria Pyż z Radia Lwów
O dzwoneczkach, które zawisły na Placu Aniołów we Lwowie, o zaginionych ukraińskich dzieciach, deportowanych przez Rosjan w czasie wojny - Maria Pyż z Radia Lwów.
We wtorek, 7 maja na gmachu filharmonii we Lwowie zawisła tablica poświęcona Adamowi i Mieczysławowi Sołtysom. Kim byli? Posłuchaj relacji Marii Pyż z Radia Lwów.
O skromnych, bo organizowanych w warunkach wojennych, 768. urodzinach Lwowa, pierwszej inteligentnej sygnalizacji świetlnej oraz o przygotowaniach Polaków mieszkających we Lwowie do obchodów 3 Maja i do odsłonięcia pamiątkowej tablicy w budynku filharmonii.
O tym, jak Rosjanie niszczą infrastrukturę energetyczną Ukrainy oraz o tym, jaki związek ma irański atak na Izrael z Ukrainą – Maria Pyż z Radia Lwów.
1234567