Zespół Tragarze i goście - czyli szczecińscy artyści składają hołd Pionierowi. Każdy będzie mógł za darmo wziąć udział w tym wydarzeniu, bo będzie transmitowane w internecie.
Tragarze zagrają wieczorem w nietypowym miejscu, bo w dolnej sali Kina Pionier w kiniarni - mówi Przemysław Kazaniecki, wokalista zespołu.
- Przepiękną kiniarnię przerobiliśmy na salę koncertową. Wnieśliśmy tam mnóstwo sprzętu, mimo tego, że jest tam mało miejsca. Nie będzie oczywiście publiczności, bo sytuacja sanitarna na to nie pozwala. Jest to jedno z piękniejszych miejsc, w jakich mieliśmy przyjemność grać - mówi Kazaniecki.
Skąd pomysł na koncert i jaka jest jego idea?
- Wiedzieliśmy o tym, że ma taką markę, pod którą się bardzo broni, że to jest coś wyjątkowego i unikatowego. Natomiast kiedy był zagrożony przez pandemię byt Pioniera, właśnie wtedy sobie uświadomiliśmy, jak duża jest to wartość. I że chcemy się tym pochwalić i bronić tej marki - mówi wokalista zespołu Tragarze.
- Są to młodzi ludzie, którzy postanowili zrobić coś dla kina Pionier - mówi Wanda Szewczyk, współwłaścicielka kina. - Udostępniamy im tylko salę. Cała organizacja jest w ramach reżimu sanitarnego. Tylko oni, żadnych widzów. Tylko po to, żeby przypomnieć, że takie kultowe kino istnieje od 1907 roku.
Oprócz tego, że to jest hołd dla najstarszego kina na świecie, to nasz zespół jest z kinem związany. Na każdym klipie jest dużo akcentów i nawiązań do kinematografii. - To chyba najpiękniejsze wnętrze, w którym graliśmy - mówi Przemysław Kazaniecki. - Nasze numery są przearanżowane tak, aby każdy gość mógł wziąć udział. Niektóre numery w ogóle bardzo się zmieniły, dlatego to dla nas duże wyzwanie i przygoda.
Koncert rozpocznie się o godzinie 20. Aby go obejrzeć, wystarczy wejść na facebookowy profil tragarzy.
Najstarsze kino świata - Pionier powstało w 1907 roku. W czasie pandemii przechodziło kryzys finansowy. Szefostwo obiektu rozważało zamknięcie kina na stałe. Dzięki internetowej zbiórce udało się zadbać o finanse na kilka miesięcy działalności. Potem również miasto zaproponowało pomoc, czyli - organizowanie wydarzeń w kinie.
- Są to młodzi ludzie, którzy postanowili zrobić coś dla kina Pionier - mówi Wanda Szewczyk, współwłaścicielka kina.
Zobacz także
2021-08-15, godz. 18:41
Staruje Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku
O godzinie 19 w Kołbaczu rozpocznie się koncert dwunastej edycji Letniego Festiwalu Wędrownego Na Gotyckim Szlaku 2021.
» więcej
2021-08-15, godz. 17:14
Mozart na 5. Meisinger Music Festival
Sześć koncertów na dwoje skrzypiec Antonia Vivaldiego w interpretacji Liv Migdal i Michała Maciaszczyka z Orkiestrą Polish Art Philharmonic otworzyło 5. Meisinger Music Festival. W niedzielę podczas wydarzenia zabrzmią utwory Wolfganga…
» więcej
2021-08-14, godz. 21:07
Festiwal kultury polsko-ukraińskiej [ZDJĘCIA]
W podkołobrzeskim Przećminie trwa Festiwal Kultury Polsko-Ukraińskiej.
» więcej
2021-08-14, godz. 12:37
Muzyka Vivaldiego zainaugurowała 5. Meisinger Music Festival
Owacje na stojąco i bisy zamknęły wczoraj koncert inaugurujący 5. Meisinger Music Festival.
» więcej
2021-08-13, godz. 13:24
Inauguracja 5. Meisinger Music Festival
Światowej sławy sopranistka Simone Kermes, skrzypkowie Liv Migdal i Michael Maciaszczyk oraz Orkiestra Barokowa „Poland baROCK” - to tylko część artystów, którzy wystąpią w Szczecinie, Stargardzie i Przelewicach. W piątek rozpoczyna…
» więcej
2021-08-13, godz. 09:49
48. Ińskie Lato Filmowe. Najnowszy film Wereśniaka
Piotr Wereśniak i Maciej Drygas to kolejni goście 48. Ińskiego Lata Filmowego. Wereśniak pokazał w czwartek swój najnowszy film "Między oczy", a Drygas archiwalne etiudy z łódzkiej filmówki.
» więcej
2021-08-12, godz. 17:33
Przedsprzedaż abonamentów do Filharmonii [ZDJĘCIA]
Kilkuset wybitnych muzyków z Polski i z zagranicy, ponad 500 wydarzeń w złotej i kameralnej sali oraz w Galerii Poziom 4. - to atrakcje nowego sezonu Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
» więcej
2021-08-09, godz. 13:58
Ślad człowieka ukryty w polskiej porcelanie [ZDJĘCIA]
Niebieskie wzory na białym naczyniu to odciski ludzkich palców i dłoni, powstawały podczas wyrabiania porcelany, zanurzone najpierw w kobalcie dały niezwykły efekt połączenia bieli z niebieskim. Zbiór tej oryginalnej porcelany można…
» więcej
2021-08-09, godz. 07:32
A w Ińsku kolejny dzień filmowego święta
Historię legendarnego pięściarza Tadeusza "Teddy’ego" Pietrzykowskiego, który zdobył tytuł mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau zekranizował Maciej Barczewski.
» więcej
2021-08-08, godz. 10:23
Śmiech i wzruszenie podczas 48. Ińskiego Lata Filmowego
Jan Jakub Kolski odwiedzi w niedzielę 48. Ińskie Lato Filmowe. Reżyser zaprezentuje festiwalowej publiczności swój najnowszy film "Republika dzieci".
» więcej