Rzęsistymi brawami publiczność przyjęła prapremierowy performance kompozytorski Pawła Mykietyna zatytułowany "Bauhaus Szczecin". Projekt zainaugurował w środę 4. edycję Festiwalu Music.Design.Form w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.
- To, że dostałem propozycję zrobienia tego utworu zbiegło się z takim momentem w moim twórczym życiu, kiedy już nie czułem potrzeby pisania koncertowych kompozycji. Były już symfonie Brahmsa, Beethovena, Mozarta, Pendereckiego, Góreckiego i wielu innych, natomiast dla mnie muzyka w formie, nazwijmy to klasycznej, jest już w pewnym sensie wyczerpana - stwierdził Mykietyn.
- Rozmieszczenie muzyków w przestrzeni Filharmonii, ubranie ich w stroje charakterystyczne dla poszczególnych zawodów, to niezwykły pomysł - mówili melomani. - Nie sądziłam, że muzyka współczesna może być tak piękna. - Na taki koncert z Podlasia, żeby przyjechać, to trzeba było sobie zasłużyć. - Zdziwiona byłam, że muzycy chodzą po całej Filharmonii. - Najbardziej podobali mi się ci, którzy mieli założone mundury policyjne - podsumowali słuchacze.
W czwartek w godzinach 17-19.30 w ramach 4. Festiwalu Music.Design.Form w sali kameralnej Filharmonii oraz online na platformie ZOOM i Facebooku odbędzie się polsko-niemiecka konferencja o minimalizmie pod tytułem "Sztuka życia - mniej znaczy lepiej".
Natomiast o godzinie 20 w Galerii Poziom 4 otworzona zostanie wystawa pod tytułem "Mały wir na środku oceanu". Swoje prace przedstawią Bogna Burska, Rafał Jakubowicz, Jesper Just, Patrycja Orzechowska, Kristian Skylstad i Andrzej Wasilewski.
Współorganizatorem wernisażu jest TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie.
Zobacz także
2020-02-21, godz. 17:22
Prestiżowe amerykańskie wydawnictwo naukowe wydało doktorat gryfinianki [ZDJĘCIA]
Gryfinianka Agata Frymus wydała swój doktorat w prestiżowym amerykańskim wydawnictwie naukowym w New Jersey - Rutgers University Press. To rezultat jej kilkuletniej pracy na Uniwersytecie York w Anglii.
» więcej
2020-02-21, godz. 07:25
"Muzyczny Szczecin lat 60-tych". Szczecin kolebką Bigbitu
Szczecin lat 60-tych XX wieku nazywano kolebką polskiego big-bit-u. To tu swoja karierę rozwinęli Czerwono-Czarni, to stąd były Filipinki, i tu odbywał się Festiwal Młodych Talentów.
» więcej
2020-02-19, godz. 08:02
Jubileusz Czarnego Kota Rudego
Premierą "Przechowalni pod dziurawym parasolem" rozpoczęły się XXIII Urodziny Czarnego Kota Rudego, czyli sceny kabaretowej Teatru Polskiego w Szczecinie.
» więcej
2020-02-18, godz. 17:52
Projekty rzeźb z przestrzeni publicznej miasta w Muzeum Narodowym [ZDJĘCIA]
18 prac z kolekcji rodziny Lewińskich trafiło do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie.
» więcej
2020-02-16, godz. 15:38
"Był mistrzem telewizji". Jerzy Gruza zdaniem Wiktora Zborowskiego
Kochał aktorów i traktował ich jak partnerów - tak Jerzego Gruzę, w audycji "Trochę Kultury", wspominał Wiktor Zborowski.
» więcej
2020-02-15, godz. 20:19
Dźwiękowe obiekty w Trafostacji Sztuki w Szczecinie [ZDJĘCIA]
Koncerty, dyskusje i spotkania - wszystko to na sobotnim wernisażu Zorki Wollny „Środowisko. Retrospektywa na przyszłość” w Trafostacji Sztuki w Szczecinie.
» więcej
2020-02-15, godz. 12:00
Premiera w Operze na Zamku
Historia inspirowana słynnym dramatem Szekspira "Romeo i Julia" z muzyką Charles'a Gounoda miała swoja premierę w piątek na deskach Opery na Zamku.
» więcej
2020-02-11, godz. 18:26
"Romeo i Julia" na Walentynki w Operze na Zamku
Premiera "Romea i Julii" w Operze na Zamku już w najbliższy piątek. To znana historia dwojga kochanków wprost ze słynnego dramatu Szekspira.
» więcej
2020-02-09, godz. 16:47
Opóźniony samolot z Londynu, winna "Ciara"
W Goleniowie samolot miał wylądować o godz. 17. Wystartował o godz. 16.30 - opóźnienie spowodował silny wiatr.
» więcej
2020-02-09, godz. 10:38
Oskarowa noc w Radiu Szczecin
To najważniejsza noc dla wszystkich kinomanów. Radio Szczecin galę rozdania Oskarów będzie komentować na żywo.
» więcej