Koncert charytatywny dedykowany Fundacji Promocji Zdrowia - Specjalistycznemu Ośrodkowi Diagnozy, Terapii i Rehabilitacji „Koniczynka”. Na scenie Złotej Sali Filharmonii w Szczecinie wystąpią dziś młodzi i wyjątkowo zdolni wokaliści ze szczecińskiego Studia Wokalnego Damiana Wójcika. Gwiazdą wieczoru będzie Kasia Moś znana szerszej publiczności choćby z udziału w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji.
Czuję się wyróżniona, że będę mogła otworzyć tak ważny festiwal. Na spotkanie z publicznością wybrałam piosenki Karin Stanek w nowych opracowaniach, ale to nie wszystko – powiedziała Kasia Moś.
- Będzie Stanisław Moniuszko i będą utwory z mojej pierwszej płyty „Inspination”, ale również nowości. Będą towarzyszyć mi wybitni muzycy – Mateusz Moś, mój osobisty brat, który będzie grał na skrzypcach, na instrumentach klawiszowych Mateusz Kołakowski - swego czasu nadzieja polskiego jazzu, na basie Maciek Magnuski, a na perkusji Tomek Machański, który jak zamacha, to zmiecie całą salę swoją częstotliwością uderzeń. Także musicie to koniecznie zobaczyć i usłyszeć – podsumowała Kasia Moś.
Przychód z koncertu pozyskany z dobrowolnych datków ze skarbonki stacjonarnej oraz ze sprzedaży biletów, trafi do Fundacji działającej na rzecz terapii, rehabilitacji, profilaktyki zdrowotnej, a także szeroko pojętej integracji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Początek wydarzenia o godzinie 19.
Natomiast o godz. 17.30 wernisaż sensorycznej wystawy Krzysztofa Majorka - twórcy abstrakcyjnych obrazów i portretów, którego prace powstają z myślą o osobach niewidomych i nie tylko.
Spotkanie z Kasią Moś w magazynie „Trochę kultury”.
Zobacz także
2020-06-18, godz. 13:30
Polska gra This War of Mine stała się szkolną lekturą
Polska gra komputerowa This War of Mine... lekturą nieobowiązkową dla uczniów szkół średnich - ogłosił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
» więcej
2020-06-17, godz. 07:34
Na co dzień ratuje ludzi, a w wolnych chwilach pisze piosenki [WIDEO]
Piotr Kowacz, ratownik medyczny z filii w Białogardzie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, właśnie nagrał swój pierwszy klip do utworu "Być wspomnieniem", którego jest autorem.
» więcej
2020-06-16, godz. 16:48
Polskie plakaty międzywojenne w Zamku Książąt Pomorskich [ZDJĘCIA]
Plakat wydany z okazji X rocznicy odparcia najazdu Rosji Sowieckiej czy nawołujący do uzyskania przez Polskę kolonii - można je od wtorku oglądać na wystawie w Zamku Książąt Pomorskich.
» więcej
2020-06-15, godz. 18:17
Stypendia artystyczne przyznane. "Serce bije mocniej, a ręce rwą się do pracy" [ZDJĘCIA]
Sześcioro młodych ludzi z regionu otrzymało artystyczne stypendia marszałka województwa.
» więcej
2020-06-15, godz. 16:19
Kultura wraca na Zamek
Po prawie trzymiesięcznej przerwie Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie wznawia działalność kulturalną.
» więcej
2020-06-15, godz. 09:31
Zaśpiewaj o Szczecinie, jest dobry pretekst
To ostatni moment, żeby zaproponować swoją piosenkę o Szczecinie - w poniedziałek mija termin wysłania utworów poświęconych miastu w ramach konkursu z okazji 75-tej rocznicy przekazania go w ręce polskiej administracji.
» więcej
2020-06-13, godz. 17:59
Koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza" Opery na Zamku w Szczecinie
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza w sobotę o godz. 22.00 na koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza". Wydarzenie na Cmentarzu Centralnym odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią koronaw…
» więcej
2020-06-13, godz. 15:17
50-lecia Festiwalu Fama w Świnoujściu nie będzie
Festiwal Fama w tym roku nie odbędzie się w Świnoujściu. Taką decyzję podjęli organizatorzy w związku z sytuacją epidemiczną w kraju.
» więcej
2020-06-10, godz. 17:49
Pleciuga ze wsparciem marszałka
400 tysięcy złotych wsparcia od Marszałka Zachodniopomorskiego otrzyma Teatr Lalek Pleciuga - miejsca jednostka kultury. Marszałek Olgierd Geblewicz wraz z wiceprezydentem Szczecina Krzysztofem Soską podpisali w środę odpowiednie d…
» więcej
2020-06-10, godz. 17:40
Szczecin i Pomorze Zachodnie, a polska racja stanu
Osadnictwo na Pomorzu Zachodnim było bardzo trudne, zniszczona infrastruktura, grabieże Armii Czerwonej to powodowało, że wielu osadników opuszczało te ziemie - mówił doktor Kacper Pencarski z Akademii Pomorskiej w Słupsku.
» więcej