Koncert charytatywny dedykowany Fundacji Promocji Zdrowia - Specjalistycznemu Ośrodkowi Diagnozy, Terapii i Rehabilitacji „Koniczynka”. Na scenie Złotej Sali Filharmonii w Szczecinie wystąpią dziś młodzi i wyjątkowo zdolni wokaliści ze szczecińskiego Studia Wokalnego Damiana Wójcika. Gwiazdą wieczoru będzie Kasia Moś znana szerszej publiczności choćby z udziału w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji.
Czuję się wyróżniona, że będę mogła otworzyć tak ważny festiwal. Na spotkanie z publicznością wybrałam piosenki Karin Stanek w nowych opracowaniach, ale to nie wszystko – powiedziała Kasia Moś.
- Będzie Stanisław Moniuszko i będą utwory z mojej pierwszej płyty „Inspination”, ale również nowości. Będą towarzyszyć mi wybitni muzycy – Mateusz Moś, mój osobisty brat, który będzie grał na skrzypcach, na instrumentach klawiszowych Mateusz Kołakowski - swego czasu nadzieja polskiego jazzu, na basie Maciek Magnuski, a na perkusji Tomek Machański, który jak zamacha, to zmiecie całą salę swoją częstotliwością uderzeń. Także musicie to koniecznie zobaczyć i usłyszeć – podsumowała Kasia Moś.
Przychód z koncertu pozyskany z dobrowolnych datków ze skarbonki stacjonarnej oraz ze sprzedaży biletów, trafi do Fundacji działającej na rzecz terapii, rehabilitacji, profilaktyki zdrowotnej, a także szeroko pojętej integracji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Początek wydarzenia o godzinie 19.
Natomiast o godz. 17.30 wernisaż sensorycznej wystawy Krzysztofa Majorka - twórcy abstrakcyjnych obrazów i portretów, którego prace powstają z myślą o osobach niewidomych i nie tylko.
Spotkanie z Kasią Moś w magazynie „Trochę kultury”.
Zobacz także
2024-06-29, godz. 15:10
Inauguracja 17. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Szczecinie
Poświęcenie organów i nadanie im imienia Jana Pawła II nastąpiło 15 czerwca 2008 roku. Ta uroczystość zainaugurowała Międzynarodowy Festiwal Organowy w Szczecinie. Dziś, 29 czerwca 2024 rozpoczyna się 17. edycja wydarzenia.
» więcej
2024-06-29, godz. 13:54
Ruszył Festiwal Audiomat. "Mikrofon czuje prawdę i wrażliwość" [ZDJĘCIA]
Słuchowiska na żywo, warsztaty głosowe i spotkania z aktorami to atrakcje Festiwalu Audiomat.
» więcej
2024-06-28, godz. 20:11
Mietall i jego dzieci przyszłości [WIDEO]
Niecodzienny projekt muzyka rockowego. W piątek nasze radio odwiedził Mietall Waluś, pochodzący z Mysłowic muzyk związany z takimi zespołami jak Lenny Valentino, Negatyw czy Penny Lane.
» więcej
2024-06-28, godz. 19:33
"Muzyka na wodzie" z repertuarem Heleny Majdaniec
"Muzyka na wodzie" Jana Waraczewskiego już po raz 22. zabrzmi w pięknych okolicznościach, a dokładnie w przystani Jacht Klubu AZS.
» więcej
2024-06-26, godz. 10:12
Znamy repertuar szczecińskiego Kina na Leżakach
Do szczecińskich parków i na boiska zawita znów Kino na Leżakach.
» więcej
2024-06-25, godz. 12:20
Fani zdecydowali o tematyce teledysku 16-letniej szczecinianki [WIDEO]
16-letnia raperka i wokalistka że Szczecina Queenkutee wraz z Provider zrealizowała swój pierwszy profesjonalny teledysk. Utwór "Winda" i wideo do niego powstały w wyniku akcji "24 To My", w której słuchacze zdecydowali o tematyce i…
» więcej
2024-06-24, godz. 14:20
Organy z 1912 roku zabrzmiały w Białogardzie na Festiwalu „Muzyczna Podróż Śladami Grünebergów” [ZDJĘCIA]
43-głosowe organy opus 660. złożone m.in. z trzech klawiatur i pedału zabrzmiały w Białogardzie na Festiwalu „Muzyczna Podróż Śladami Grünebergów”. Instrument pochodzący z 1912 roku zbudował w Szczecinie Felix Grüneberg…
» więcej
2024-06-24, godz. 07:42
Święto radiowego i telewizyjnego teatru w Sopocie
Trzy dni ze słuchowiskami i spektaklami telewizyjnymi oraz ich twórcami - w Sopocie kończy się wielkie święto radiowego i telewizyjnego teatru.
» więcej
2024-06-23, godz. 20:37
Dwudziesta odsłona Sacrum non Profanum zakończona
"Odą do radości" Ludwiga van Beethovena czyli hymnem Unii Europejskiej zjednoczone chóry polsko-niemieckie, orkiestra z Filharmonii we Lwowie i soliści zakończyli koncert "Muzyka łączy narody, Arcydzieła Muzyki Filmowej" w Teatrze…
» więcej
2024-06-23, godz. 13:05
Festiwal „Muzyczna podróż śladami Grünebergów” w Białogardzie [ZDJĘCIA]
Na przełomie XIX i XX wieku zbudowali około tysiąca organów. Rodzina Grünebergów eksportowała je z fabryki w Szczecinie-Zdrojach, m.in. do Afryki Południowej, Islandii, Meklemburgii, na Pomorze i do Rosji.
» więcej