Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz

Organizatorzy chicagowskiej zbiórki z dumą podkreślają, że posiadają największy sztab zlokalizowany za granicą. Fot. Dariusz Lachowski
Organizatorzy chicagowskiej zbiórki z dumą podkreślają, że posiadają największy sztab zlokalizowany za granicą. Fot. Dariusz Lachowski
Najwięcej imprez w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w USA zorganizowano w Chicago.
Organizatorzy zbiórki z dumą podkreślają, że posiadają największy sztab zlokalizowany za granicą. Ostateczną kwotę zgromadzoną w tym mieście poznamy dopiero we wtorek. Dotychczas zebrano ponad 80 tysięcy dolarów. Wszyscy liczą, że końcowa suma znacząco przekroczy 100 tysięcy, co będzie nowym rekordem.

Na chicagowskich imprezach, które odbywały się w związku z Orkiestrą pojawiło się kilka tysięcy Polonusów, a puszki z pieniędzmi zapełniały się błyskawicznie.

- Rozpoczęliśmy od małych imprez, w małych barach - mówi prezenter radiowy Piotr Michalak. - Na przestrzeni lat impreza się rozrastała, a teraz możemy powiedzieć, że to największa polska impreza, jaka odbywa się w wiecznym mieście.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Stanach Zjednoczonych zagrała również w Nowym Jorku oraz Waszyngtonie.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty