Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz

Wątpliwości są, ale z w powodu upływającego w środę terminu wyrok z 3 grudnia ukazał się w Dzienniku Ustaw - tak o publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mówi szefowa kancelarii premiera Beata Kempa. Fot. TVN24/x-news
Wątpliwości są, ale z w powodu upływającego w środę terminu wyrok z 3 grudnia ukazał się w Dzienniku Ustaw - tak o publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mówi szefowa kancelarii premiera Beata Kempa. Fot. TVN24/x-news
Wątpliwości są, ale z w powodu upływającego w środę terminu wyrok z 3 grudnia ukazał się w Dzienniku Ustaw - tak o publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mówi szefowa kancelarii premiera Beata Kempa.
To na jej wniosek wcześniejsza publikacja wyroku została wstrzymana. Wysłała w tej sprawie list do prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego. Kempa miała wątpliwości co do tego, czy 3 grudnia orzekał właściwy skład Trybunału. Pytana przez dziennikarzy o to czy takie same wątpliwości będzie miała przy publikacji wyroku z 9 grudnia udzieliła wymijającej odpowiedzi.

- Jak będzie publikowany, będziemy oglądać i zastanawiać się czy są wątpliwości. Czy konstytucyjnemu ministrowi nie wolno mieć wątpliwości? - pytała Kempa.

Wyrok Trybunału z 3 grudnia dotyczy ustawy o samym Trybunale uchwalonej przez Sejm poprzedniej kadencji. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że październikowy wybór sędziów TK jest częściowo niezgodny z ustawą zasadniczą. Skład uznał, że wybór dwójki sędziów sprawujących swoje funkcje do grudnia jest niezgodny z Konstytucją.

Z kolei 9 grudnia Trybunał Konstytucyjny orzekł, że niezgodne z ustawą zasadniczą jest pięć zapisów nowelizacji ustawy o Trybunale autorstwa PiS.

TVN24/x-news
Kempa miała wątpliwości co do tego, czy 3 grudnia orzekał właściwy skład Trybunału. Pytana przez dziennikarzy o to czy takie same wątpliwości będzie miała przy publikacji wyroku z 9 grudnia udzieliła wymijającej odpowiedzi.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty