Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Każdy, kto rozpowszechnia sformułowanie o "polskich obozach" szkodzi Polsce, ale to autorzy ustawy takie sformułowanie wypromowali - to głos w sprawie nowelizacji ustawy o IPN-ie przewodniczącego Rady Europejskiej. Były premier Donald Tusk opublikował wpis na Twitterze.
Pod koniec wpisu jest sugestia, że skoro ustawa karze za przypisywanie polskiemu narodowi win za Holocaust to powinna dotyczyć właśnie autorów ustawy.

W nocy Senat - przyjął nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej przygotowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Ta przewiduje nawet karę więzienia za użycie zwrotu "polskie obozy śmierci".

Przeciwko przepisom protestuje Izrael tłumacząc, że to może zamknąć debatę o historii.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty